صافی مو، یکی از تکنیک های مدرن آرایش و زیبایی مو است که ظاهری صاف، روان و براق را برای مو به ارمغان می آورد. عملیات صافی می تواند به دو صورت موقت و دائمی انجام شود. چنانچه افراد مایل به صافی موقت باشند می توانند از اتوی مو استفاده کنند.

صافی مو به صورت دائمی نوعی پردازش شیمیایی است که امروزه در میان افراد کاربرد بسیاری دارد. این تکنیک برای موهایی که به طور طبیعی مجعد و فر است راهکاری مناسب و موثر می باشد. به طور کلی، ماندگاری و دوام این نوع صافی حدود چند ماه است که در این زمان حالت مو تغییر می کند و به زیبایی آن افزوده می شود.

یکی از موثرترین راهکارهای صافی مو، استفاده از کراتینه است که اغلب در سالن های معتبر صورت می گیرد. این تکنیک درمانی که نیمه دائمی است خود با استفاده از مواد مختلف در برندهای متعدد انجام می شود. توصیه می شود برای صاف کردن مو از محصولاتی استفاده شود که فاقد مواد شیمیایی هستند تا از بروز عوارض و آسیب جدی به مو خودداری شود.

لازم به ذکر است بدانید کراتینه صافی مو فرایندی است که مو را صاف و براق می کند. به عبارتی، کراتینه یک درمان ترمیمی است. برای افرادی که دارای موی خوب و سالم هستند این روش می تواند ساقه موی آنها را تقویت کند و فرم آنها را تغییر دهد.

نکته: صاف کردن مو تکنیکی است که مستلزم دقت و تخصص زیاد می باشد. از این رو، توصیه می شود افراد این عملیات را در سالن های معتبر و با سابقه انجام دهند. به منظور جلوگیری از بروز عوارض صافی باید از انجام این روش در منزل به صورت جدی خودداری شود.

 

صافی مو

 

انواع روش صافی مو و نکات مربوط به آن:

 همانطور که میدانید صاف کردن مو با تکیه بر روش های موقت و دائمی امکان پذیر است. این تکنیک دارای انواع مختلفی است از این رو، پرکاربردترین و موثرترین انواع روش صافی مو عبارتند از:

 • اتو مو:

یکی از ساده ترین روش های صافی مو که برخی آسیب ها را به مو وارد می کند، استفاده از اتو مو است. دوام و ماندگاری این روش چندین ساعت می باشد و پس از آن مو به حالت عادی خود باز می گردد.

 • ریباندینگ مو:

یکی دیگر از انواع روش صافی مو، ریباندینگ مو است که یک نوع درمان شیمیایی است. در خلال این روش از کرم و نرم کننده خاصی استفاده می شود به گونه ای که در مدت زمان کوتاهی بر روی مو و رشد آن تاثیر می گذارد. یکی از معایب این روش این است که مو را ضعیف و شکننده می کند.

 • صاف کننده ژاپنی:

این تکنیک نوعی صاف کننده و حالت دهنده مو است که با استفاده از مواد شیمیایی و حرارت قابل اجرا می باشد. دوام و ماندگاری این روش 6 الی 7 ماه است و توصیه می شود برای ماندگاری بیشتر به سالن های معتبر مراجعه شود.

 • کراتینه مو یا صاف کننده برزیلی:

یکی از موثرترین و بهترین انواع روش صافی مو، درمان با کراتینه است که در طی چند سال اخیر به طور فزاینده ای محبوب شده است. در خلال این تکنیک پروتئین به ساقه مو تزریق شده و آن را صاف و درخشان می کند. این روش صاف کننده با اینکه دارای کاربرد بسیار است اما اغلب با هزینه های بالا انجام می شود.

نکته: توصیه می شود علاقه مندان به صافی دائمی مو پیش از انتخاب بهترین روش صاف کردن مو (کراتینه مو)، به انتخاب سالن معتبر و مناسب اقدام نمایند.

 

صافی مو

 

همه چیز درباره فرق صافی مو با احیا مو:

 همانطور که میدانید دو روش کراتینه وجود دارد که عبارتند از: کراتینه صافی و کراتینه احیا.

کراتینه صافی که همان ریباندینگ مو است اغلب برای صافی مو و تغییر حالت آن قابل اجرا می باشد. حال آنکه کراتینه احیا به منظور بازسازی و احیای مو استعمال می شود. از این رو، میان این دو روش برخی تفاوت ها مشاهده می شود که به شرح ذیل می باشند:

 • در وهله نخست فرق صافی مو با احیا مو در این است که صافی مربوط به شکل ظاهری مو است. در حالی که احیا مو به بازسازی و تقویت ریشه و ساقه مو اختصاص دارد.
 • مقصود اصلی از کراتینه صافی، صاف کردن مو است اما کراتینه احیا بر سلامتی و استحکام مو تمرکز دارد.
 • کراتینه صافی تنها برای صاف کردن مو در حالی که کراتینه احیا هم برای صافی و هم برای بازسازی مو استعمال می شود.

نکته: در بررسی فرق صافی مو با احیا مو این نکته در نظر گرفته شود که کراتینه صافی شامل مقادیر زیادی از مواد شیمیایی و فرمالدهید می باشد.

یکی از نکات مهم پیرامون فرق صافی مو با احیا مو، بروز پیامدهای پس از انجام این عملیات است. به عنوان مثال، پس از کراتینه احیا مو، ریشه و ساقه مو تقویت شده و رشد آن تسریع می یابد. بنابراین این روش نه تنها آسیبی به مو وارد نمی کند بلکه سبب تقویت و بهبود آن میشود. اما کراتینه صافی منجر به بروز برخی آسیبها در مو نظیر شکنندگی و … می شود.

 

صافی مو

 

صافی دائمی مو در خانه و اصول مربوط به آن:

 محافظت از مو یکی از دشوارترین و حساس ترین اموری است که برای افراد از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. حالت موی برخی افراد وز و فر است و به همین سبب این افراد نسبت به خود احساس ناخوشایندی دارند. یکی از راهکارهای مناسب برای برطرف کردن وزی مو، صافی مو و استفاده از صاف کننده است.

لازم به ذکر است بدانید صافی مو به دو صورت موقت و دائمی قابل اجرا می باشد. در صورتی که فرد بخواهد به صورت موقت و برای چندین ساعت موی خود را صاف کند می تواند در منزل اقداماتی انجام دهد. اما برای صافی دائمی مو توصیه می شود به سالن های معتبر مراجعه شود.

صافی مو تکنیکی موثر و کارآمد است که امروزه افراد بیش از گذشته به آن روی می آورند. چنانچه افراد مایل به افزایش دوام و ماندگاری صافی باشند می توانند به کراتینه مو اقدام کنند. کراتینه روشی دائمی است که مو را برای مدت طولانی صاف و درخشان می کند. این تکنیک تنها در سالن های معتبر و با سابقه قابل اجرا می باشد. به طور کلی، صافی مو با استفاده از محصولات کراتینی مستلزم صرف هزینه های زیادی است. از این رو، صافی دائمی مو در خانه با استفاده از برخی ماسک های طبیعی و خانگی نیز امکان پذیر است. برخی روش های صاف کردن مو در خانه عبارتند از:

 • استفاده از روغن نارگیل و روغن آرگان
 • استفاده از نرم کننده و تقویت کننده مو
 • سرکه سیب و آب
 • آلوئه ورا و ترکیب آن با برخی مواد

نکته: شاید روش های صافی دائمی مو در خانه، ارزان و فاقد ضرر و زیان باشند اما دوام و تاثیر آنها بسیار اندک و ناچیز است. توصیه می شود افراد به منظور حفظ اطمینان از کیفیت و کارایی صافی دائمی مو به سالن های معتبر مراجعه نمایند.

 

صافی مو

 

قیمت مواد صافی به چه صورت می باشد؟

 قیمت مواد صافی مو از مهمترین فاکتورهایی است که افراد در زمان کراتینه کردن به آن توجه می کنند. همانطور که میدانید مواد کراتینه در انواع مختلف در بازار موجود است که هر یک از آنها دارای قیمت معینی می باشند. برخی از این محصولات با کیفیت بالا و قیمت گران و برخی دیگر با کیفیت پایین و قیمت ارزان به بازار عرضه می شوند. بنابراین در زمان انتخاب مواد صاف کننده باید به عناصر متعددی توجه شود.

 • یکی از عوامل موثر در تعیین قیمت مواد صافی مو، کیفیت این مواد است. به هر اندازه کیفیت بالاتر باشد قیمت نیز افزایش می یابد.
 • برند محصول از دیگر عواملی است که بر روی تعیین قیمت مواد صافی تاثیر گذار می باشد. به عبارتی، برخی از شرکت های تولید کننده این مواد دارای اعتبار و سابقه چشمگیری هستند. به هر اندازه برند مواد صافی، معتبرتر باشد قیمت این مواد نیز بیشتر است.
 • استاندارد بودن مواد صافی نیز می تواند به نوعی بر روی تعیین قیمت آنها موثر باشد. برخی از مواد صافی تقلبی هستند و با کیفیت و قیمت بسیار پایین به بازار عرضه می شوند. از این رو، باید در زمان انتخاب این مواد به استاندارد بودن آنها توجه شود.
 • حجم و اندازه مواد صافی مو نیز بر روی قیمت آن نقش اساسی دارد. مواد صافی در ابعاد و سایزهای متغیر به بازار عرضه می شوند. به هر اندازه حجم مواد بیشتر باشد قیمت آنها نیز بالاتر است.

نکته: از دیگر فاکتورهایی که بر روی تعیین قیمت مواد صافی مو موثر است نوع مردانه یا زنانه بودن مواد و بسته بندی آنها می باشد. قیمت مواد صافی نیز تا حد زیادی به انتخاب سالن بستگی دارد. بنابراین، انتخاب سالن مناسب و معتبر نیز می تواند در تعیین قیمت نقش اساسی ایفا نماید.

 

صافی مو

 

نکات مهم پیرامون صافی دائمی مو در مجموعه کراتین مقدم:                                              

عملیات صافی مو، یک پروسه شیمیایی است که در خلال آن مو صاف و یکدست می شود. مواد به کار رفته و نحوه انجام آن در افراد مختلف به صورت متغیر و متفاوت است. عملیات صافی باید تنها به واسطه افراد متخصص و با تجربه انجام شود. چرا که در صورت عدم داشتن تخصص لازم صدمات و آسیب های جدی به مو وارد می شود.

به طور کلی، صافی دائمی مو اقدامی کاملا تخصصی است که تنها به واسطه افراد متبحر قابل اجرا می باشد. تکنیک صافی دائمی مو به عنوان یکی از پرطرفدارترین عملیات زیبایی شناخته شده است. موادی که برای کراتینه مو استعمال می شوند حاوی ویتامین و پروتئین است که برای تقویت ریشه و ساقه مو کارایی فوق العاده ای دارد.

نکته قابل توجه این است که صافی مو در صورتی می تواند نتیجه مطلوبی به همراه داشته باشد که توسط فرد متخصص انجام شود. یکی از بهترین و معتبرترین مراکز اجرا کننده تکنیک صافی دائمی مو، مجموعه کراتین مقدم است. این مجموعه با دارا بودن نیروی متخصص و متبحر کلیه خدمات صافی مو را با عالی ترین کیفیت به مشتریان و متقاضیان عرضه می کند.