کراتین احیا کننده مو رایج ترین و موثرترین روش برای نرمی و صافی موهای آسیب دیده است. در خلال این روش از کراتین مایع استفاده می شود که پروتئین را به بافت و ریشه مو می رساند. به عبارتی، کراتینه مو نوعی پروتئین رسانی طبیعی به مو است که سبب شادابی و زیبایی هرچه بیشتر مو می شود.

لازم به ذکر است که بدانید کراتینه مو، روشی برای درمان خشکی، آسیب دیدگی و زیبایی مو است. این تکنیک دارای دو نوع است که عبارتند از:

کراتین احیا کننده مو

کراتینه برزیلی یا صافی مو

نکته: کراتین احیا کننده مو بر خلاف کراتینه برزیلی، عمده ترین تاثیر آن در رفع آسیب دیدگی مو است. به عبارتی، این نوع کراتینه اغلب جنبه و حالت درمانی و تقویتی دارد.

در پاره ای از اوقات موی فرد در اثر برخی عوامل دچار سوختگی و برخی آسیب ها می شود. در این صورت با استفاده از این روش کراتینه مو می توان به ترمیم و تقویت آنها اقدام کرد. این روش علاوه بر تقویت و بازسازی، در ویتامینه کردن مو نیز تاثیر فوق العاده ای دارد.

گاهی اوقات افراد از داشتن موهای وز رنج می برند، در این صورت می توانند با تکیه بر این روش مو را تقویت کنند. به عبارتی، کراتین احیا کننده مو نه تنها در بافت و ساختار مو بلکه بر روی زیبایی و حالت مو نیز تاثیر شگرفی دارد.

کراتین احیا کننده مو اقدامی کاملا تخصصی است که اجرای آن مستلزم مهارت و دانش زیادی است. این تکنیک با استفاده از محصولات برند در بالاترین درجه کیفیت و در سالن های معتبر اجرا می شود. استفاده از مواد کراتین می تواند کیفیت مو را بهبود بخشد و ساقه و ریشه مو را تقویت کند.

کراتین احیا کننده مو

طرز استفاده از احیا کننده مو و نکات مربوط به آن:

کراتین احیا کننده مو یکی از روش های بازسازی و ترمیم مو است که اجرای آن مستلزم دقت و حوصله بسیار زیاد است. طرز استفاده از احیا کننده مو و مراحل انجام آن به شرح ذیل می باشد:

 • در مرحله نخست موها را با شامپو به خوبی شسته و آنها را آبکشی کنید.
 • در مرحله دوم مو را خشک کرده به گونه ای که مقدار اندکی از رطوبت آنها باقی بماند.
 • در این مرحله مو را تقسیم بندی کنید.
 • سپس مواد کراتینه را داخل ظرفی ریخته و آن را به صورت لایه به لایه به مو اضافه کنید.
 • مواد باید به مدت 20 دقیقه بر روی سر باقی بماند.
 • در نهایت مو ها را اتوکشی کنید تا به همان حالت باقی بماند.

نکته: دوام و ماندگاری کراتین احیا کننده مو به طور معمول 4 الی 6 ماه است. اما این دوام تا حد زیادی به نحوه نگهداری افراد از مو یعنی مراقبت های قبل و بعد از کراتینه بستگی دارد. همچنین سالن های انجام دهنده کراتینه نیز می توانند در میزان ماندگاری کراتینه نقش موثری ایفا نمایند.

پیرامون طرز استفاده از احیا کننده مو ، توجه به برخی نکات الزامی است. به عنوان مثال، برخی فاکتورها با یکدیگر می توانند سبب شوند کراتینه به بهترین شکل ممکن انجام شود. برخی از مهمترین و اصلی ترین این فاکتورها عبارتند از:

 • توجه به برند محصول و مواد کراتینه
 • انتخاب سالن های متخصص و با سابقه در زمینه کراتینه مو

یکی از نکات مهم پیرامون کراتین احیا کننده مو این است که از مواد کراتینه به اندازه کافی و استاندارد استفاده شود. تنها افراد متخصص می توانند جزئیات کراتینه را به خوبی بدانند. به همین سبب توصیه می شود افراد برای کراتینه به سالن های معتبر مراجعه کنند.

کراتین احیا کننده مو

مزایای کراتین احیا کننده مو:

برخی از افراد بر این باورند که کراتینه مو به سبب اینکه حاوی برخی مواد شیمیایی است برای مو و سلامت آن زیان آور است. حال آنکه این تکنیک میتواند علاوه بر زیبایی برای مو فواید بسیاری را داشته باشد. برخی از مهمترین مزایای کراتین احیا کننده مو عبارتند از:

 • ایجاد یک لایه محافظ بر ساقه مو در برابر عوامل آسیب زننده به مو
 • بازسازی و احیای مو
 • محافظت از مو و ساقه آن در برابر شکنندگی و …
 • مقاومت و دوام ریشه و ساقه مو
 • حالت دهی سریع مو
 • یکدست کردن بافت و ساختار مو به منظور افزایش ضخامت موهای نازک و آسیب دیده
 • افزایش درخشندگی و براقیت
 • از بین بردن وزی مو

نکته: کراتین احیا کننده مو برای انواع مو مناسب است و فاقد محدودیت است. مردان و زنان به صورت مشترک می توانند از این تکنیک بهره مند شده و موهای خود را تقویت کنند. هدف اصلی در به کار بردن این روش کراتینه کردن مو، بازسازی و تقویت مجدد موهای آسیب دیده و ضعیف است.

در پاره ای از اوقات ساقه و ریشه مو در اثر استفاده بیش از حد از وسایل گرمایشی نظیر اتو مو و … نازک و ضعیف می شود. در این صورت با آشنایی با طرز استفاده از احیا کننده مو می توانند مو را بهبود و تقویت نمایند.

نکته قابل توجه این است که کراتین احیا کننده مو، حجم و حالت طبیعی مو را حفظ و کنترل می کند. این تکنیک برای موهای فر و مجعد نیز تاثیر و کارایی فوق العاده ای دارد. به گونه ای که ظاهر مو را یکدست و یکپارچه و ساختمان مو را مستحکم می کند. توصیه می شود افراد پس از کراتینه، به منظور افزایش ماندگاری کراتینه از شامپوها و نرم کننده های خاص استفاده نمایند.

کراتین احیا کننده مو تصویر

عوارض کراتین احیا مو:

کراتین احیا کننده مو به عنوان یکی از راهکارهای موثر برای تقویت بافت و ساختار مو شناخته شده است. این روش اغلب در سالن های زیبایی مجهز و معتبر قابل اجرا می باشد. مطالعات و بررسی ها نشان می دهد که این تکنیک علاوه بر مزایا دارای برخی عوارض است. برجسته ترین عوارض کراتین احیا مو عبارتند از:

 • ریزش مو
 • تخریب ساختمان مو
 • واکنش های آلرژیک و حساسیتی
 • ماندگاری کوتاه مدت
 • احتمال آسیب دیدگی مو

نکته: در پاره ای از اوقات ممکن است کراتین احیا کننده مو سبب روز برخی حساسیت ها در افراد شود. شایع ترین این حساسیت ها عبارتند از: خارش موی سر، بروز دانه های قرمز رنگ کف سر و …

مواد شیمیایی موجود در کراتینه مو، برخی مشکلات و آسیب ها را برای سلامت افراد ایجاد می کند. توصیه می شود افراد در دوران بارداری از انجام کراتینه مو خودداری کنند. برای جلوگیری از بروز عوارض کراتین احیا مو باید به مراکز و سالن های متخصص و مجرب مراجعه شود.

یکی از پرکاربردترین انواع کراتینه، کراتین احیا کننده مو است. چنانچه برای انجام این روش از مواد مرغوب و مناسب استفاده نشود، مو دچار ریزش شدید می شود. افراد قبل و بعد از کراتینه باید برخی اصول و مراقبت ها را رعایت کنند.

کراتین احیا کننده مو، یک درمان موقت است و دوام آن به صورت کوتاه مدت می باشد. این نوع کراتینه با شستشو حالت آن از بین نمی رود چرا که مواد به درون و بافت مو نفوذ کرده است. یکی از مزایای کراتینه احیا این است که برای صافی مو نیز استعمال می شود.

نکته: علی الرغم عوارض کراتین احیا مو، کاربرد اصلی این تکنیک، ترمیم شگفت انگیز موی سر است. در نظر داشته باشید که در زمان انجام این روش بازسازی مو در اولویت می باشد.

کراتین احیا کننده مو تصویر

ویژگی های بهترین کراتین احیا کننده مو:

یکی از بزرگترین دغدغه های افراد برای برطرف کردن آسیب های مو، انتخاب بهترین احیا کننده مو است. امروزه مواد احیا کننده در برندهای متفاوت تولید و به بازار عرضه می شوند. بنابراین، افراد در زمان کراتینه کردن باید به مراکزی مراجعه کنند که کیفیت مواد آنها تضمین شده باشد.

لازم به ذکر است که بدانید بهترین احیا کننده مو داری برخی ویژگی های خاص است. برخی از مهمترین ویژگی های کراتین خوب و با کیفیت عبارتند از:

 • ماندگاری و دوام طولانی
 • ترمیم و احیای موهای آسیب دیده
 • صافی و درخشندگی مو
 • ساخته شده از مواد گیاهی و ارگانیک

نکته: در زمان انتخاب مواد کراتین احیا کننده مو باید به برند و مواد سازنده آن توجه شود. یکی از ویژگی های بهترین احیا کننده مو این است که فاقد کلرید سدیم و سولفات باشد.

به طور کلی، استفاده از رنگ مو و دکلره کردن آن می‌تواند به شدت بافت مو را تحت تاثیر قرار دهد. لذا با استفاده از بهترین احیا کننده مو می توانید علاوه بر احیا و ترمیم، صافی و درخشندگی بی نظیری را برای موی خود به ارمغان بیاورید.

یکی از مهمترین ویژگی های کراتین احیا کننده مو، اصلی، گیاهی و طبیعی بودن آن است. بهترین احیا کننده مو باید حاوی روغن های مفید نظیر روغن آرگان باشد. این روغن می تواند علاوه بر حفظ سلامت مو، نرم کنندگی و احیای مو را نیز تضمین نماید.

کراتین احیا کننده مو تصویر

نکات مهم پیرامون کراتین احیا کننده مو:

کراتین احیا کننده مو سبب می شود ویتامین ها و مواد معدنی به بافت و ریشه مو نفوذ کند و رشد مو بیشتر شود. افراد برای انتخاب مواد کراتینه با کیفیت نیازمند تخصص و تجربه فراوان هستند. یکی از فاکتورهای مهم در زمان انتخاب و خرید مواد کراتینه احیا کننده، قیمت آن است.

قیمت کراتین احیا کننده مو به عوامل متعددی بستگی دارد که برخی از مهمترین آنها عبارتند از:

 • برند مواد و محصولات کراتینه
 • حجم مو و ارتفاع آن
 • سالن زیبایی و اعتبار و سابقه آن

نکته: قیمت کراتین احیا کننده مو در سالن های مختلف به صورت متغیر و متفاوت می باشد. لذا افراد باید برای کراتینه سالن های معتبر با قیمت مناسب را انتخاب نمایند. به طور کلی، کراتینه احیا کننده را نیز می توان همچون کراتینه برزیلی و دیگر انواع روش های صافی مو در منزل انجام داد. اما باید در نظر داشته باشید کیفیت و دوام این کار در سالن بیشتر از منزل است.

یکی از معتبرترین و بهترین سالن های انجام دهنده کراتین احیا کننده مو، مجموعه کراتین مقدم است. این سالن با داشتن نیروی متخصص و مجرب توانسته در زمینه کراتینه و احیای مو جایگاه والایی را به خود اختصاص دهد.

این مجموعه خدمات خود را با عالی ترین درجه کیفیت و مناسب ترین قیمت به مشتریان ارائه می دهد. بنابراین افرادی که قصد ترمیم و احیای موی خود را دارند می توانند از خدمات بی نظیر این مجموعه بهره مند شوند.