کراتینه صافی مو چیست؟

زمانی که موهای زبر، خشن و یا فر شما را آزار می­دهد و در آرزوی داشتن موهای صاف و ابریشمی به سر می­برید باید بدانید که این موضوع اکنون به راحتی قابل دستیابی است و این آرزو با کراتینه صافی به حقیقت خواهد پیوست. چنانچه تمایل دارید که در کنار ترمیم و احیای موهای خود، صافی و درخشانی را نیز برای موهای خود به ارمغان بیاورید روش مناسب استفاده از کراتین صافی مو است. کراتین موهای خود را به کراتین مقدم ، بهترین مرکز تخصصی کراتین ایران بسپارید.

تفاوت کراتین صافی و کراتین احیا ؟

در محصولات مراقبت از مو دو نوع  کراتین وجود دارد:

کراتین احیاکننده مو

 کراتین صافی مو

کراتین احیا : موهایی که در اثر مصرف بیش از حد مواد شیمیایی آسیب دیده اند، احیا می­شوند و با توجه به میزان آسیب دیدگی کراتینه احیا موها در چند جلسه انجام می­ گیرد.

کراتین صافی : علاوه بر احیا موهای آسیب دیده از خاصیت صاف کنندگی این روش نیز بهره خواهید برد. به این روش کراتین صافی یا کراتین برزیلی نیز می­گویند که علاوه بر احیا کردن، موها را صاف و ابریشمی نیز می­ کند.(انواع خدمات کراتین مو توسط تکنسین های کلینیک تخصصی کراتین مقدم انجام می­گیرد.)

 

Stylist curling hair for brown haired woman. Girl care about her hairstyle

مزایای کراتین صافی چیست؟

کراتینه صافی برای موهایی که دارای وزی زیادی بوده و قابل شانه کردن نیست گزینه بسیار خوبی است. علاوه بر اینکه کراتینه برای هر نوع مویی چه طبیعی و چه موهای دکلره(به شرط سلامت و آسیب حداقل) شده قابل اجراست بعد از

کراتینه کردن امکان شنیون، فر کردن، رنگ زدن یا لایت برای موها وجود دارد و از این نظر هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد.

امروزه المنت مو و ریباندینگ مو جای کراتینه مو صافی را گرفته است. یک تفاوت کراتینه صافی مو با روش های جدید ریباندیگ و المنت مو در نوع محلولی است که در هر یک استفاده می­شود. از طرفی ریباندینگ مو روشی کاملا شیمیایی

است که مانند کراتینه کردن مو، خاصیت احیاکنندگی را برای موها ندارد و تنها موها را صاف می­کند

بنابراین روش ریباندینگ برای موهایی که آسیب دیده­اند قابل اجرا نیست و در این حالت کراتین صافی گزینه مناسب تری می ­باشد.

در کراتین صافی چگونه موها صاف می شوند؟

طبق روش کراتین صافی برای صاف کردن موها از دو مورد استفاده می­شود: در ابتدا با استفاده از کراتین که پروتئین طبیعی مو می­باشد، موها را تقویت کرده سپس  با اتو کشیدن موها، ساختار مو را تغییر داده و از حالت فری درمی­آورند.

در واقع محلول کراتین صافی با ترکیب با مو، آسیب مربوط به کوتیکول های مو را رفع کرده و موجب صافی و براق شدن موها می ­شود.

مراحل کراتینه صافی مو

کراتینه صافی طی 8 مرحله زیر انجام می­شود:

  •  انتخاب برند مناسب از محلول کراتینه صافی
  •  شستشوی موها چندین مرتبه با یک شامپوی ضعیف (شامپوی مخصوص کراتینه)
  • موهای خود را با یک سشوار تا 80 الی 90 درصد خشک کنید (مقداری موها مرطوب بمانند).
  • موهای خود را بسته به حجم موهایتان به 4 تا 8 دسته تقسیم کنید.
  • به کمک یک فرچه محلول را به طور کامل به کل موهایتان بمالید.
  • بسته به میزان آسیب دیدگی موهایتان بین 20 تا 50 دقیقه زمان بدهید تا محلول کراتین صافی بر موها اثر کند. در طول این مدت هر 10 دقیقه یک بار موها را شانه بزنید.
  • بدون شستن موها، نسبت به خشک کردن موها به کمک سشوار اقدام نمایید.
  • اتو کشیدن موها با دمای 200 تا 230 درجه سانتی گراد (هر بار حجم کمی از مو را 7 الی 8 مرتبه اتو بکشید)
  • مراحل تخصصی کراتینه صافی را با کادر مجرب تجربه کنید.

ماندگاری کراتین صافی ؟

کراتین صافی خاصیت صاف کنندگی موقتی دارند و بین 4  الی 6  ماه دوام دارند.

چنانچه در جایی و توسط برخی آرایشگران زمان بیشتری برای دوام کراتینه صافی بیان شد بدانید که این موضوع کاملا غلط است و برخی افراد برای جلب مشتری از مواد شیمیایی خاصی برای حفظ خاصیت صافی استفاده میکنند

که میتواند به موهای شما آسیب جدی وارد کند. کراتین مقدم به صورت اصولی و با توصیه های مفید بهترین تجربه از کراتین را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

 

مراقبت های پس از کراتینه صافی

بیشتر مسئولیت کراتینه مو که مربوط به مراقبت های بعد از اجرای کراتینه مو می­باشد و بر عهده خود فرد است و نگهداری از مو و یا صاف نگه داشتن مو  برای نشستن کراتینه بر آن از کارهای مراقبتی است که باید پس از کراتینه انجام گیرد.

از طرفی انتخاب محصول مرغوب و فردی که عملیات کراتینه کردن مو را برای شما انجام می­دهد در حیطه اختیارات شماست تا موهای خود را به هر محصول و هر آرایشگری نسپارید.

در صورتی که میخواهید کراتینه صافی مو طی شستشوی های پی در پی بیشتر حفظ شود باید از محصولات دارای سولفات و یا سدیم کلرید (یا کلر موجود در آب استخر) تا حد امکان اجتناب کنید.

البته در بسیاری موارد خود آرایشگران شامپوهای ویژه ­ای را برای این دوره توصیه می­کنند تا دوام کراتین صافی به حداکثر برسد و اگر خودتان ناچار به انتخاب شامپو شدید شامپو بچه گزینه مناسبی است.

آیا کراتینه صافی مو اثرات مضری بر سلامت دارد؟

فرمالدئید در مقادیر کم در بسیاری وسایل اطراف ما مثل فرش ها، پارچه های مصنوعی، دود تنباکو و شوینده ها وجود دارد فرمالدئید موجب زنگ زدگی نیز می­شود و این ترکیبی با درصدهای مختلف در انواع کراتینه مو  نیز وجود دارد.

دست زدن به فرمالدئید خطرناک نمیباشد اما استنشاق طولانی مدت آن توسط افراد به خصوص آرایشگران خطرناک است بنابراین سعی کنید در مکانی که اقدام به استفاده از کراتینه صافی مو می­کنید از تهویه آن مطمئن شوید تا میزان

کمتری از فرمالدئید به چشم و بینی شما برسد و یا از ماسک استفاده کنید.

این موضوع که توسط برخی افراد بیان می­شود که کراتینه مو موجب خشکی و یا آسیب به مو می­گردد، درست نیست و در صورتی که مواد کراتینه با کیفیت از مراکز خرید معتبر خریداری شود و فرد نیز ملاحظات لازم را نسبت به مراقبت از مو

داشته باشد، کراتینه صافی مو اثر نامطلوبی بر مو نخواهد داشت و فرد با خیال راحت میتواند از مزایا و اثرات درمانی آن بهره مند گردد.