مجله آموزشی

کراتین احیا

کراتینه احیا مو چیست؟

با در نظر داشتن تفاوت کراتینه احیا و صافی، برخی افراد با هدف صافی مو و برخی دیگر برای درمان آسیب های مو اقدام به کراتینه می کنند.

فهرست مطلب:

5/5 - (1 امتیاز)
کراتین احیا مو چیست

کراتین احیا مو چیست

تفاوت کراتینه احیا و صافی یکی از مهمترین مسائلی است که باید در زمان کراتینه کردن به آن توجه شود. همانطور که میدانید کراتینه خود بر دو نوع تقسیم می شود: کراتینه احیا و کراتینه صافی.

لازم به ذکر است بدانید با در نظر داشتن تفاوت کراتینه احیا و صافی، برخی افراد با هدف صافی مو و برخی دیگر برای درمان آسیب های مو اقدام به کراتینه می کنند. به عبارتی، کراتینه صافی منجر به شکستگی و آسیب مو می شود. در حالی که کراتینه احیا نه تنها برای مو مضر نیست بلکه آسیب های آن را نیز برطرف می کند.

تفاوت کراتین احیا و صافی

تفاوت کراتین احیا و صافی

یکی از نکات مهم پیرامون تفاوت کراتینه احیا و صافی این است که کراتینه احیا، نوعی پروتئین درمانی است.به عبارتی، پروتئین درمانی نوعی درمان حالت دهنده برای مو می باشد. در خلال این تکنیک پروتئین به مو تزریق می شود و به تقویت و ترمیم آنها کمک می کند. حال آنکه کراتینه صافی، روشی شیمیایی است که مو را صاف و درخشان می کند و بر روی تقویت مو تاثیری ندارد.

برخی دیگر از مهمترین تفاوت کراتینه احیا و صافی عبارتند از:

  • کراتینه احیا، مخصوص موی خشک و کراتین صافی، مخصوص مدل های مختلف مو می باشد.
  • کراتینه صافی برای صاف کردن و تغییر حالت مو است در حالی که کراتینه احیا بر سلامتی و استحکام مو تاثیرگذار می باشد.
  • کراتینه صافی تنها برای صاف کردن مو استعمال می شود. اما کراتینه احیا بر روی تغییر حالت و ساختار مو موثر می باشد.

نکته: برای انجام و اجرای هر یک از انواع کراتینه، باید افراد نسبت به تفاوت کراتین صافی مو با کراتینه احیا، اطلاعات کافی در اختیار داشته باشند. انجام این دو روش تنها به واسطه افراد متخصص و مجرب امکان پذیر می باشد.

 

تفاوت کراتینه احیا و صافی

کراتینه صافی مو چیست؟

کراتینه صافی مو چیست؟

کراتینه صافی مو چیست؟

 در پاره ای از اوقات مو زبر و وز می شود و فرد می تواند با کراتینه صافی مو آنها را صاف و درخشان کند. کراتینه صافی که همان کراتینه برزیلی یا نانو کراتین است باید توسط افراد متخصص و حرفه ای انجام شود. در خلال این تکنیک نه تنها موهای آسیب دیده بازسازی می شوند بلکه حالت انها نیز دچار تغییراتی می شود.

لازم به ذکر است بدانید کراتینه صافی مو، گزینه ای بسیار مناسب برای موهایی است که وز بوده و قابل شانه کردن نمی باشد. این تکنیک برای انواع مختلف مو (طبیعی و دکلره) قابل اجرا می باشد. شناسایی تفاوت کراتینه احیا و صافی برای افرادی که قصد صاف کردن مو را دارند ضروری است. از این رو، پاسخ به این پرسش الزامی است. کراتینه احیا مو چیست؟

گاهی اوقات موی فرد در معرض سوختگی و شکستگی قرار گرفته که در این صورت با کراتینه احیا مو قابل درمان می باشد. این تکنیک برای احیا، بازسازی و ترمیم موی سر مناسب است که در نهایت منجر به تقویت و رشد مو می شود. همچون روش فوق، افراد باید پیش از انجام کراتینه، تفاوت کراتینه احیا و صافی را به طور کامل و دقیق شناسایی نمایند.

شایان ذکر است بدانید کراتینه احیا مو همان کراتینه درمانی و پروتئین درمانی است. این روش می تواند پروتئین و ویتامین را به مو انتقال دهد و سبب حفظ رطوبت مو شود. بنابراین چنانچه افراد به دنبال راهکاری برای رفع آسیب های مو هستند می توانند به این روش اکتفا نمایند.

نکته قابل توجه این است که آگاهی بر تفاوت کراتینه احیا و صافی امری مهم و اساسی است. چرا که این عملیات تخصصی بوده و تنها فرد آرایشگر می تواند آنها را به درستی انجام دهد.

تفاوت کراتینه احیا و صافی

 

نکات مهم پیرامون تفاوت کراتینه احیا و صافی:

تفاوت کراتین احیا و صافی

تفاوت کراتین احیا و صافی

 همانطور که میدانید کراتینه احیا مو روشی موثر و کارآمد برای موهای آسیب دیده است که سلامت و استحکام مو را تضمین می کند. یکی از نکات مهم پیرامون تفاوت کراتینه احیا و صافی این است که سالن و آرایشگر باید با دقت انتخاب شود. به عبارتی، نتیجه کراتینه تا حد زیادی به مهارت و اعتبار سالن مورد نظر بستگی دارد.

تفاوت کراتین صافی مو با کراتینه احیا در نوع موادی است که استعمال می شود.هر یک از این مواد در کیفیت و مرغوبیت بالا تولید شده و مورد استفاده قرار می گیرد. نکته قابل توجه این است که هر یک از این محصولات عملکرد و کارایی مخصوصی دارند. به منظور ارتقای عملکرد و دوام کراتینه باید جنس و نوع مو توسط آرایشگر شناسایی شود و سپس عملیات کراتینه بر روی آن اجرا شود.

افراد به منظور کاهش عوارض کراتینه احیا مو، باید نسبت به تفاوت کراتینه احیا و صافی اطلاعات و آگاهی لازم را در اختیار داشته باشند. عملیات احیا و صافی باید در سالن هایی انجام شود که در این زمینه تخصص و تبحر کافی دارند.

به هر اندازه تخصص و اعتبار سالن انجام دهنده کراتینه بیشتر باشد، عوارض کراتینه احیا مو کاهش می یابد. به طور کلی، چنانچه افراد تمایل به انجام کراتینه دارند می توانند به مجموعه کراتین مقدم مراجعه کنند. این مجموعه متشکل از نیروی متخصص و حرفه ای است که خدمات خود را با عالی ترین درجه کیفیت به مشتریان عرضه می کنند.

نکته: مجموعه کراتین مقدم ضمن آگاهی نسبت به تفاوت کراتینه احیا و صافی با مناسب ترین قیمت خدمات کراتینه را به افراد ارائه می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

سبد خرید فروشگاه
شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.