مجله آموزشی

انواع روش صافی مو چیست ؟

از روش های صافی مو می توان به کراتینه کردن مو ها، آرگان تراپی مو، اوزون تراپی ، بوتاکس ، پروتئین تراپی ، پلکس تراپی و …. اشاره کرد.

فهرست مطلب:

امتیاز به این مقاله

انواع روش های صافی مو و استفاده از آن ها :

انواع روش های صافی مو و استفاده از آن ها

انواع روش های صافی مو و استفاده از آن ها

انواع روش های صافی مو و انتخاب مناسب ترین روش از بین آن ها یکی از دغدغه های اصلی افراد می باشد. همان طور که می دانید روش های مختلفی جهت صاف کردن مو ها وجود دارد که انتخاب را برای افراد سخت کرده است. در اینجا قصد داریم به معرفی برخی از روش های صاف کردن مو بپردازیم. از مباحث بیان شده در این مقاله معرفی برترین مرکز صافی مو در سطح کشور، نحوه انجام هر کدام از روش های صاف کردن مو و ….. می باشد.

معرفی برخی از روش های صافی مو :

انواع روش های صافی مو همان طور که به صورت گذرا به آن اشاره شد، روش های مختلف و متنوعی جهت صاف کردن مو ها وجود دارد که هر کدام ویژگی های منحصر به فردی دارند. توجه کنید که قبل از صاف کردن مو ها و انتخاب روش مناسب باید با افراد متخصص در این زمینه مشورت کنید. لازم به ذکر می باشد که برای انتخاب روش مناسب باید المان ها و عوامل مختلفی را مد نظر قرار دهید. از روش های صافی مو می توان به کراتینه کردن مو ها، آرگان تراپی مو، اوزون تراپی مو ها، بوتاکس آن ها، پروتئین تراپی آن ها، پلکس تراپی مو ها و …. اشاره کرد که ویژگی های هر کدام با دیگری متفاوت می باشد. به عبارت دیگر :

کراتینه کردن مو ها

کراتینه کردن مو ها

  1. کراتینه کردن مو ها : یکی از رایج ترین روش های صافی مو ، کراتینه کردن آن ها می باشد. سطح ساقه مو ها سرشار از مواد مختلف و همچنین پروتئین ها می باشد. کراتین یکی از پروتئین های موجود در سطح ساقه مو است که به صافی مو ها، درخشندگی آن ها و …. کمک می کند. در صورتی که پروتئین نامبرده موجود در سطح ساقه مو ها کم شود و یا از بین برد مو ها خشک می شوند و شکننده می شوند. در این روش از صاف کردن مو ها، مواد منحصر به فردی مورد استفاده قرار می گیرند که کراتین مورد نیاز مو را تامین کنند.

روش انجام کار : در این روش از صافی مو، ساقه مو ها به مواد مورد نیاز مو آغشته می شوند. در حقیقت مواد منحصر به فرد با توجه به نوع و نیاز مو انتخاب می شوند و با هم ترکیب می شوند. مو ها را به ترکیب به دست آمد آغشته می کنند. بعد از گذشت مدت زمان لازم از دستگاه های حرارتی برای جذب مواد به ساقه مو استفاده می شود. به عبارت دیگر از دستگاه های حرارتی منحصر به فرد استفاده می شود تا مواد آغشته شده به ساقه به به خورد مو برود. تا مواد مورد نیاز ساقه مو تامین شود.

روش های صافی مو

روش های صافی مو

  1. آرگان تراپی : یکی دیگر از روش های صافی مو ها، آرگان تراپی آن ها می باشد. در این روش روغن آرگان اصل و درجه یک مورد استفاده قرار می گیرد. همان طور که می دانید روغن آرگان یکی از روغن های گیاهی می باشد که به درمان مشکلات مو و پوست کمک می کند. روغن آرگان به اکسیر جوانی مشهور می باشد که توانسته رضایت همگان را جلب کند. روغن نامبرده سرشار از مواد معدنی و مواد مغذی مو است که استفاده از آن به تامین مواد مورد نیاز ساقه مو کمک می کند.

روش انجام کار : در این روش از صاف کردن مو ها، ابتدا باید مو ها را با شامپو ها و یا مواد منحصر به فرد شست و شو داد. در مرحله بعد باید آب اضافی مو ها را گرفت و مو های نرم دار را تحت شعاع قرار داد. خال مو های نم دار به روغن آرگان مرغوب و اصل آغشته می شوند. اجازه می دهند تا روغن برای چندین دقیقه روی مو ها باقی بماند. سپس توسط دستگاه های حرارتی مخصوص مو های آغشته به روغن آرگان را تحت شعاع قرار می دهند. در این مرحله روغن های آرگان به  خورد مو می روند و صافی و درخشندگی را برای مو ها به ارمغان می آورند.

  1. اوزون تراپی مو ها : از دیگر روش های صافی مو ، اوزون تراپی می باشد. در این روش مو های آسیب دیده توسط اوزون ها صاف و نرم می شوند. به عبارت دیگر همان طور که می دانید لایه اوزون موجود در جو زمین، نوعی لایه محافظ می باشد که سوراخ شدن آن مشکلات متعددی را ایجاد می کند. در نتیجه از مولکول اوزون جهت محافظت از مو ها استفاده می شود. این مولکول شامل 3 اتم اکسیژن است و از آن تحت عنوان O3 یاد می شود.

روش کار : در این روش از روش های صافی مو ، از دستگاه های ویژه و منحصر به فرد استفاده می شود.  مولکول ها اوزون به محل مورد نظر منتقل می شوند. ناگفته نماند که اساس کار این نوع دستگاه ها تبدیل مولکول های اکسیژن به مولکول های اوزون می باشد. در این روش مولکول های اکسیژن به مولکول های اوزون تبدیل می شوند و سپس به محل مورد نظر، چون ساقه مو ها تزریق می شوند. توجه کنید که با این روش مواد مغذی به ساقه مو تزریق می شوند و فولیکول های مو تقویت می شوند.

پروتئین تراپی مو ها

پروتئین تراپی مو ها

  1. پروتئین تراپی مو ها : یکی دیگر از روش های صافی مو ، پروتئین تراپی آن ها می باشد. این روش نمونه دیگری از کراتینه کردن مو ها می باشد. در این روش از مواد مختلف و متنوع استفاده می شوند که سرشار از پروتئین های مورد نیاز مو می باشند. در این روش مواد مغذی مو و پروتئین های مو با هم ترکیب می شوند و مورد استفاده قرار می گیرند.

روش انجام کار : این روش طی چند مرحله انجام می شود. ابتدا مو ها به خوبی و با استفاده از متریال های منحصر به فرد شسته می شوند. در مرحله بعد آب اضافی مو ها گرفته می شود. سپس مواد ترکیبی را به صورت لایه لایه به مو ها می زنند. به عبارت دیگر لایه لایه مو ها را به این مواد آغشته می کنند. بعد از گذشت چندین دقیقه از دستگاه های حرارتی جهت جذب بهتر مواد به مو استفاده می شود. در واقع از دستگاه های حرارتی استفاده می شود تا مواد پروتئینی استفاده شده به خورد مو بروند و نیاز مو تامین شود.

پلکسی تراپی مو ها

پلکسی تراپی مو ها

  1. پلکسی تراپی مو ها : یکی دیگر از روش صافی مو که یکی از روش های مدرن به حساب می آید. پلکسی تراپی مو ها می باشد. مو های آسیب دیده پیوند های دی سولفید آن ها نیز شکسته شده و صدمه دیده اند. این روش به ترمیم پیوند های دی سولفید ساقه مو ها کمک می کند. ترمیم و احیا مو های آسیب دیده یکی از نتایج انجام این روش درمانی و مدرن می باشد.

روش انجام کار : برای انجام این روش از دستگاه های ویژه و منحصر به فرد استفاده می شود.

انتخاب روش های صافی مو متناسب با نوع مو :

قبل از انتخاب روش مناسب برای صاف کردن مو ها باید به المان ها و نکته های مختلف توجه کنید. به عنوان مثال باید نوع مو ها، نیاز آن ها و …. را مورد بررسی قرار دهید و متناسب با آن ها برای انتخاب روش مناسب اقدام کنید. به عنوان مثال اگر مو های شما خشک و شکننده است و جنس آن چرب است باید از روش هایی استفاده کنید که برای مو های چرب مناسب است و خشکی آن ها را درمان می کند. پلکسی تراپی برای افرادی که مو های آن ها دارای تار های نازک می باشد، مناسب خواهد بود.

انتخاب روش های صافی مو متناسب با نوع مو

انتخاب روش های صافی مو متناسب با نوع مو

مجموعه کراتین مقدم و ویژگی های آن : 

  1. یکی از ویژگی های این مرکز بی نظیر، انجام کلیه خدمات زیبایی مو به صورت فوق تخصصی و با کیفیت عالی می باشد. پرسنل موجود در این مرکز در زمینه زیبایی مو تخصص و سابقه درخشان دارند که توانسته اند رضایت همگان را جلب کنند.
  2. از دیگر ویژگی های منحصر به فرد این مرکز بی نظیر، رایگان بودن کلیه خدمات زیبایی مو می باشد. مجموعه کراتی مقدم در انجام خدمات زیبایی مو، هزینه دستمزد را دریافت نمی کند.
  3. استفاده از مواد مصرفی بی نظیر و اصل یکی دیگر از مزیت های این مجموعه به حساب می آید که توانسته رضایت همگان را جلب کند. مجموعه کراتین مقدم تمام مواد مصرفی را به صورت مستقیم از کشور های خارجی و مبدا وارد می کند، در نتیجه نسبت به اصل بودن آن ها اطمینان کافی دارند. یکی دیگر از مزیت های اپ وارد کردن مواد مصرفی، قیمت بسیار مناسب آن ها خواهد بود. به عبارت دیگر به دلیل حذف واسطه ها این محصولات قیمت مناسب تری خواهند داشت.
  4. انجام کلیه خدمات زیبایی با ضمانت از دیگر ویژگی های آن ها به حساب می آید.

انجام خدمات صافی مو به صورت فوق تخصصی :

انواع روش های صافی مو مرکز های مختلف و متعددی در سطح کشور راه اندازی شده اند که به انجام خدمات زیبایی مشغول می باشند. مجموعه کراتین مقدم یکی از برترین و با کیفیت ترین مراکز زیبایی مو است که جزء 5 مرکز برتر کشور قرار گرفته است. این مرکز بی نظیر ویژگی ها و مزیت های زیادی دارد که در ادامه به صورت مجزا به آن اشاره شده است. لازم به ذکر می باشد که مرکز کراتین مقدم کلیه روش های صافی مو نامبرده را به صورت فوق تخصصی و در لاین های مختلف انجام می دهد.

انجام خدمات صافی مو به صورت فوق تخصصی

انجام خدمات صافی مو به صورت فوق تخصصی

دیدگاهتان را بنویسید

سبد خرید فروشگاه
شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.