مجله آموزشی

روغن آرگان برای موهای کراتینه شده

روغن آرگان نوعی روغن گیاهی می باشد که از هسته میوه آرگان به دست می آید. میوه آرگان و یا درختان آن یکی از درختان بومی کشور مراکش است که به روش های مختلف از هسته آن برای تهیه این نوع روغن استفاده می شود و بعد از تصفیه در اختیار افراد قرار می گیرد. این روغن گیاهی معجزه آسا سرشار از مواد معدنی و مواد مغذی پوست است

فهرست مطلب:

5/5 - (1 امتیاز)

روغن آرگان و استفاده از آن :

روغن آرگان یکی از روغن های معجزه آسا می باشد که خواص درمانی بسیار زیادی دارد. امروزه اکثر ما با خواص این روغن بی نظیر آشنا می باشیم اما بیان آن ها خالی از لطف نیست. از این نوع روغن می توان برای درمان تمام مشکلات پوستی، تقویت و احیا مو، آبرسانی به پوست، درمان موخوره و ….. اشاره کرد. آرگان تراپی یکی از فعالیت هایی می باشد که توانسته رضایت همگان را جلب کند. در اینجا قصد داریم به بیان خواص درمانی روغن آرگان، روش های استفاده از آن، انجام آرگان تراپی، مزیت های این روغن معجزه آسا ، معرفی مرکز معتبر مجموعه کراتین مقدم و …. بپردازیم.

<yoastmark class=

روغن آرگان چیست ؟

قبل از هر چیز بهتر است با روغن آرگان آشنا شوید. در واقع قصد داریم در اینجا به این بپردازیم که روغن آرگان چیست و چگونه به دست می آید ؟ روغن آرگان نوعی روغن گیاهی می باشد که از هسته میوه آرگان به دست می آید. میوه آرگان و یا درختان آن یکی از درختان بومی کشور مراکش است که به روش های مختلف از هسته آن برای تهیه این نوع روغن استفاده می شود و بعد از تصفیه در اختیار افراد قرار می گیرد. این روغن گیاهی معجزه آسا سرشار از مواد معدنی و مواد مغذی پوست است که می توان به اسید اولئیک، انواع  ترکیبات  فنلی، و اسید لینولئیک ، امگا 6، ویتامین ای و ….. اشاره کرد که هر کدام در پوست و مو تاثیر بسزایی دارند.

روغن آرگان و خواص درمانی آن :

همان طور که گفته شد، روغن آرگان این روغن گیاهی معجزه آسا خواص درمانی زیادی دارد. لازم به ذکر است که از دیر باز، برای پخت انواع غذا ها از این نوع روغن در آشپزخانه های مراکش، مورد استفاده قرار می گرفته است. این روغن علاوه بر خواص بی نظیر، عطر و طعم فوق العاده ای دارد. عمده خواص درمانی ان روغن گیاهی مربوط به پوست و مو می باشد که در ادامه به بیان آن ها پرداخته ایم.

<yoastmark class=

روغن آرگان و پوست :

پوست یکی از وسیع ترین و همچنین خارجی ترین عضو های بدن به حساب می آید که به عنوان سد دفاعی بدن می باشد. به همین دلیل باید از آن محافظت کرد. پوست در برابر عوامل خارجی مختلفی چون آلاینده ها، آلودگی هوا، نور خورشید و …. که هر کدام ممکن است در سلامتی پوست مضر باشند. برای جلوگیری و البته رفع مشکلات حاصل می توان از روغن آرگان استفاده کرد.

<yoastmark class=

1_رطوبت رسانی پوست :

ممکن است در برخی از ایام مانند فصول سرد سال، پوست تا حدودی رطوبت خود را از دست بدهد. در نتیجه برای رفع این مشکل و تامین رطوبت پوست می توانید مقداری از روغن آرگان را روی پوست خود بمالید و برای چند دقیقه آن را ماساژ دهید. این روغن گیاهی حاوی مقدار زیادی ویتامین ای می باشد که به سرعت جذب پوست می شود و رطوبت پوست را تامین می کند.

2_جوانسازی و کاهش روند پیری :

یکی دیگر از خواص درمانی روغن معجزه آسا نامبرده برای پوست، کند کردن روند پیری پوست و همچنین جوانسازی آن می باشد. این روغن سرشار از آنتی اکسیدان ها می باشد که با رادیکال های آزاد موجود مبارزه می کند با از بیان بردن آن ها از پیری زودرس پوست جلوگیری می کند. شادابی و جوانسازی پوست از دیگر خواص درمانی آن خواهد بود.

جوانسازی و کاهش روند پیری

جوانسازی و کاهش روند پیری

3_ روشن شدن پوست :

برای روشن شدن پوست، می توان از روغن آرگان را مورد استفاده قرار داد. در حقیقت این روغن سرشار از توکوفرول ها و اسیدهای چرب می باشد که به روشن شدن پوست، درخشان شدن و همچنین رفع لک های ایجاد شده در پوست کمک می کند. ناگفته نماند که از آن می توان برای از بین بردن لک های باقی مانده ناشی از جوش و آکنه نیز استفاده کرد.

4_ محافظت در برابر نور خورشید :

همان طور که می دانید نور خورشید و اشعه یو وی حاصل از آن برای پوست ضرر دارد، برای محافظت پوست از آن ها می توان روغن گیاهی آرگان را مورد استفاده قرار داد. در واقع روغن نامبرده نوعی ضد آفتاب طبیعی پوست است. کاروتنوئید ها و استرول های موجود در ساختار روغن نامبرده از پوست در برابر نور خورشید محافظت می کند.

محافظت در برابر نور خورشید

محافظت در برابر نور خورشید

5_ درمان جوش و آکنه :

جوش جوش و آکنه یکی از مشکلاتی که باشد که اکثر بانوان و همچنین آقایان از آن رنج می برند. جوش و آکنه می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که بهتر است دلیل آن بر طرف شود. اما برای درمان این مشکل می توان روغن گیاهی آرگان را مورد استفاده قرار داد. همان طور که گفته شد این روغن سرشار از آنتی اکسیدان است و خاصیت ضد التهاب دارد که به درمان آکنه و کاهش تورم های ناشی از آن کمک می کند.

روغن آرگان و مو :

<yoastmark class=

یکی از عواملی که در زیبایی هر فرد تاثیر دارد، مو می باشد. به عبارت دیگر مو، حالت آن ها و رنگ مو ها در زیبایی هر فرد، شادابی چهره و … تاثیر بسزایی دارد. روغن گیاهی آرگان در زیبایی مو و تقویت آن تاثیر بسزایی دارد که می توان به موارد زیر اشاره کرد :

الف _ روغن آرگان و درمان شوره سر :

یکی از خواص درمانی روغن معجزه آسا آرگان، درمان شوره سر می باشد. شوره سر می تواند دلایل مختلفی داشته باشد اما برای درمان آن می توان از روغن آرگان استفاده کرد. این روغن به دلیل وجود ویتامین ای و آنتی اکسیدان هایی که دارد باعث رطوبت رسانی به پوست سر می شود و شوره سر را درمان می کند.

ب _ نرم کنندگی مو :

یکی دیگر از خواص درمان روغن آرگان برای مو، نرم کنندگی مو می باشد. شامپو های نرم کننده مختلفی تولید و راهی بازار شده اند که به دلیل وجود مواد شیمیایی در ساختار و فرمولاسیون آن ها بهتر است از روغن گیاهی آرگان استفاده شود.

درمان خشکی و وز شدن مو ها

درمان خشکی و وز شدن مو ها

ج _ درمان خشکی و وز شدن مو ها :

از روغن آرگان می توان برای درمان خشکی مو ها و وز شدن آن ها استفاده کرد. روغن نامبرده باعث رطوبت رسانی به مو ها و همچنین حفظ رطوبت رسانی به مو ها می شود.

د _ درمان ریزش مو :

از دیگر خواص درمانی روغن های آرگان گیاهی برای مو می توان به درمان ریزش مو اشاره کرد. نه تنها خانم ها بلکه آقایان نیز ممکن است به ریزش مو مبتلا شوند، در نتیجه برای درمان آن می توانند از روغن آرگان استفاده کنند. این روغن مواد معدنی مغذی مورد نیاز مو را به ریشه مو ها می رساند و با تقویت ریشه مو مانع از ریزش آن ها می شود.

درخشندگی مو

درخشندگی مو

ه _ درخشندگی مو :

درخشان بودن مو ها و براق بودن آن ها در زیبایی چهره تاثیر بسازیی دارد، از روغن های آرگان اصل می توان برای درخشان شدن مو ها و براق شدن آن ها استفاده کرد.

آرگان تراپی و تاثیرات آن :

گذشتگان نیز از خواص روغن آرگان غافل نبوده اند. به عبارت دیگر در گذشته نیز از روغن آرگان این روغن معجزه آسا به عنوان اکسیر جوانی یاد می شده است. امروزه نیز فعالیت های زیبایی زیادی با استفاده از روغن آرگان انجام می شود که می توان به روغن تراپی اشاره کرد. آرگان تراپی یکی از روش های زیبایی می باشد که مو ها را تحت شعاع قرار می دهد و به درمان مشکلات آن ها کمک می کند. این روش ممکن است به روش های مختلف و با استفاده از وسایل منحصر به فرد انجام شود. ناگفته نماند این روش اگر به صورت اصولی انجام نشود، نه تنها به درمان مشکلات مو کمک نمی کند، بلکه باعث صدمه به آن ها می شود و مشکلات متعددی را برای مو ایجاد می کند.

آرگان تراپی و تاثیرات آن

آرگان تراپی و تاثیرات آن

انجام آرگان تراپی در مجموعه کراتین مقدم :

همان طور که گفته شد اگر آرگان تراپی به درستی انجام نشود تاثیرات منفی زیادی روی مو دارد. مجموعه کراتین مقدم یکی از مراکز معتبر و با کیفیت است که به دلیل عملکرد بی نظیری که دارد توانسته رضایت همگان را جلب کند. در ادامه قصد داریم به بیان ویژگی های این مرکز بپردازیم.

چرا مجموعه کراتین مقدم :

مجموعه کراتین مقدم انواع خدمات زیبایی مو مانند آرگان تراپی، کراتین صافی، کراتین احیا، پروتئین تراپی، بوتاکس مو و …. را به صورت فوق تخصص انجام می دهد. این مرکز کلیه خدمات را با گارانتی انجام می دهد، در نتیجه می توانید از نتیجه کار مطمئن باشید. از دیگر ویژگی های این مجموعه می توان قیمت بسیار مناسب آن اشاره کرد. مجموعه کراتین مقدن تنها هزینه مواد مصرفی را دریافت می کند. لازم به ذکر می باشد که این مجموعه مواد مصرفی را به صورت مستقیم و بدون واسطه وارد می کند، در نتیجه قیمت بسیار مناسبی دارند. لازم به ذکر می باشد که مواد مصرفی کاملا اورجینال می باشند، به عنوان مثال برای آرگان تراپی از روغن آرگان اصل و کاملا گیاهی استفاده می کند که درصد خلوص آن صد در صد است.

تعیین وقت و مراجعه به مجموعه :

برای جلوگیری از ازدحام و شلوغی باید قبل از مراجعه به مجموعه، نوبت خود را رزرو کنید و سپس متناسب با وقت تعیین شده به مجموعه مراجعه کنید. برای تعیین وقت می توانید با شماره 09128383253 تماس حاصل فرمایید و در سپس در زمان تعیین شده به آدرس تهران، خیابان فرشته، مجتمع تجارای اداری داریوش، بلوک B، طبقه دوم، واحد ۳ مراجعه کنید و از خدمات این مرکز بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

سبد خرید فروشگاه
شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.