مجله آموزشی

طرز استفاده از کراتین

طرز استفاده از احیا مو

طرز استفاده از احیا مو نخستین گام در ترمیم و بازسازی موی سر است. گاهی اوقات مو دچار برخی آسیبها نظیر از دست رفتن حالت، موخوره، شکنندگی می شود.

فهرست مطلب:

5/5 - (1 امتیاز)

طرز استفاده از احیا مو نخستین گام در ترمیم و بازسازی موی سر است. گاهی اوقات مو دچار برخی آسیبها نظیر از دست رفتن حالت، موخوره، شکنندگی و … می شود. در این صورت با استفاده از مواد احیا کننده می توان این آسیب ها را برطرف و ریشه و ساقه مو را تقویت نمود.

طرز استفاده از احیا مو

طرز استفاده از احیا مو

طرز استفاده از احیا مو همانطور که می دانید در خلال مراحلی صورت می گیرد که این مراحل عبارتند از:

 • نخستین گام در احیای مو، انتخاب مواد با کیفیت در برند معتبر و مناسب است. این اقدام می تواند در نتیجه بازسازی تاثیر فوق العاده ای داشته باشد.
 • در مرحله بعد مو را با شامپو به خوبی شستشو دهید و آنها را آبکشی کنید.
 • به منظور احیا و بازسازی باید مو را به خوبی و به طور کامل خشک کنید.
 • مو را تقسیم بندی کنید تا این تکنیک به صورت اصولی و دقیق انجام شود و نتیجه مطلوب حاصل شود.
 • در مرحله بعد روش استفاده از احیا مو، مواد احیا کننده را به خوبی بر روی ساقه مو بمالید و آن را ماساژ دهید.
 • مواد احیا کننده باید به مدت 20 الی 30 دقیقه بر روی مو باقی بماند.
 • در مرحله بعد موها را به صورت لایه به لایه اتوکشی کنید.
به مدت 3 روز موها شسته نشود

به مدت 3 روز موها شسته نشود

نکته: به مدت 3 روز از رفتن به حمام و شستشوی مو خودداری شود. این تکنیک برای موهای فر و مجعد مناسب است. به عبارتی، نه تنها برای برطرف کردن آسیب مو بلکه بر روی تغییر حالت مو نیز مفید و موثر می باشد.

طرز استفاده از احیا مو یا به عبارتی، بازسازی مو، عملیاتی کاملا تخصصی است. به همین سبب باید در سالن های معتبر و با سابقه انجام شود.

طرز استفاده از احیا مو

روش های مختلف احیا مو و نکات مربوط به آن:

 همانطور که می دانید احیای مو به معنای ترمیم ساقه مو است که با تکیه بر روش های مختلف قابل اجرا می باشد. در خلال این روش پروتئین و ویتامین به ساقه مو میرسد و آنها را تقویت می کند. باید در نظر داشته باشید که بازسازی مو تا حد زیادی به طرز استفاده از احیا مو بستگی دارد.

روش های مختلف احیا مو

روش های مختلف احیا مو

با در نظر داشتن طرز استفاده از احیا مو، برخی روش های بازسازی مو دارای کیفیت عالی هستند. به عبارتی، مو در اثر برخی عوامل دچار گره خوردگی، شکنندگی می شود. به همین سبب شناسایی روش های مختلف احیا مو برای افراد امری الزامی است.

به طور کلی، روش های مختلف احیا مو عبارتند از:

 • کراتینه و احیای مو با استفاده از مواد احیا کننده:
کراتینه و احیای مو با استفاده از مواد احیا کننده

کراتینه و احیای مو با استفاده از مواد احیا کننده

از مهمترین و پرکاربردترین روش های احیا و بازسازی مو (با در نظر داشتن طرز استفاده از احیا مو)، کراتینه و مواد احیا کننده است که در ترمیم و ساختار مو تاثیرگذار است. این تکنیک رطوبت موها را تامین می کند و از ریزش بیش از حد مو جلوگیری می کند.

 • بوتاکس مو:

از دیگر روش های احیای مو، بوتاکس مو است که فاقد ماده سمی و مضر است. این تکینک رطوبت لازم را به مو رسانده و ریشه مو را ترمیم می کند. به عبارتی، بوتاکس مو همان جوانسازی مو است.

 • پروتئین درمانی:

پروتئین درمانی از دیگر روش های مختلف احیا مو است که نتیجه آن به طرز استفاده از احیا مو بستگی دارد. این تکنیک با هدف رطوبت رسانی به مو صورت می گیرد. شاید برای افراد پرسشی طرح شود که چه زمانی فرد باید به پروتئین درمانی مو اقدام کند؟ پاسخ این است هرگاه مو زبر و خشن و دچار گره خوردگی شود توصیه می شود از این روش استفاده شود.

طرز استفاده از احیا مو

طرز تهیه و استفاده از ماسک احیا کننده مو خانگی:

طرز تهیه و استفاده از ماسک احیا کننده مو خانگی

طرز تهیه و استفاده از ماسک احیا کننده مو خانگی

 ماسک احیا کننده مو خانگی نوعی ماسک است که به بهبود وضعیت مو و رشد و تقویت آنها کمک کند. امروزه احیا و بازسازی مو هم در سالن ها و هم در منازل قابل اجرا می باشد. برای احیای موی خانگی نه تنها از کراتینه و مواد احیا کننده بلکه از برخی ماسک های طبیعی نیز استفاده می شود. طرز استفاده از احیا مو با استفاده از ماسک احیا کننده خانگی باید به صورت کاملا تخصصی انجام شود.

ماسک احیا کننده مو خانگی در مدل های مختلف و برای موهای مختلف تهیه می شود. به همان اندازه که ماسک و انتخاب آن دارای اهمیت است طرز استفاده از احیا مو نیز مهم و اساسی می باشد. امروزه ماسک های زیادی به بازار عرضه شده که برخی از آنها تقلبی و فاقد کیفیت هستند. حال آنکه از مهمترین فاکتورهای ماسک مو این است که برخی ویژگی ها را دارا باشد. این ویژگی ها عبارتند از:

 • به طور طبیعی ساخته شده باشد.
 • مواد سازنده آن طبیعی و ارگانیک باشند.

نکته: طرز استفاده از احیا مو از مهمترین فاکتورهایی است که به برطرف کردن مشکلات و آسیب های مو کمک می کند.

انواع ماسک مو

انواع ماسک مو

به طور کلی، ماسک ها دارای انواع متعددی است که عبارتند از:

 • ماسک برای موی خشک
 • ماسک برای موی فر
 • ماسک برای موی رنگ شده

نکته: هر یک از این ماسک ها دارای مواد سازنده ای است و کاربرد و عملکرد خاصی بر روی مو دارد.

لازم به ذکر است بدانید برخی از ماسک های خانگی و طبیعی برای احیای مو عبارتند از:

 • ماسک آلوئه ورا
 • ماسک سرکه سیب
 • ماسک شیر و عسل

توصیه می شود برای احیای مو به سالن های معتبر مراجعه شود که ترمیم مو را با مواد احیا کننده با کیفیت انجام می دهند.

طرز استفاده از احیا مو

نکات مربوط به احیا کننده فوری مو:

 علاوه بر شناسایی راهکارهای مربوط به طرز استفاده از احیا مو و مواد احیا کننده، نتیجه این عملیات نیز برای افراد مهم و اساسی است. احیای مو که تکنیکی مدرن برای بازسازی و ترمیم موی سر است با استفاده از روش های مختلف قابل اجرا می باشد.

یکی از بهترین و موثرترین تکنیک های احیا کننده فوری مو، کراتینه احیا کننده است که به واسطه مواد احیا کننده انجام می شود. این عملیات یا به عبارتی طرز استفاده از احیا مو، اغلب در سالن های معتبر با کیفیت بالا قابل اجرا است. مواد احیا کننده فوری بر روی مو عملکردی سریع دارد و ماندگاری آن نیز به نوع مواد بستگی دارد.

احیا کننده فوری مو منجر به بازسازی و جان بخشی مجدد مو می شود. در خلال این تکنیک، مو نه تنها شاداب شده بلکه خشکی و آسیب های آن نیز برطرف می شود. دوام و ماندگاری این روش نیز به انتخاب مواد با کیفیت و استاندارد بستگی دارد.

طرز استفاده از احیا مو از شگفت انگیز ترین عملیاتی است که مستلزم تخصص و مهارت لازم می باشد. برخی سالن ها خدمات مربوط به احیای مو را به بهترین شکل ممکن انجام می دهند. گویی که فرد از همان ابتدا صاحب مویی فاقد آسیب و شکنندگی بوده است.

نکته: کراتین مو به عنوان راهکار و احیا کننده فوری مو، در تقویت بافت و ساقه مو نقش بسزایی دارد. چنانچه افراد می خواهند موی خود را به صورت فوری ترمیم کنند باید به کراتینه احیا کننده روی آورند. توصیه می شود این عملیات در سالن معتبر به واسطه نیروی متخصص اجرا شود.

طرز استفاده از احیا مو

نکات مهم پیرامون استفاده از احیا کننده مو:

 استفاده از احیا کننده مو سبب می شود رطوبت و پروتئین به ساقه مو برسد و آسیب های موجود در آن رفع شود. میزان آسیب دیدگی در مو به صورت متفاوت است و مواد احیا کننده بهترین عملکرد را در رفع این آسیب ها دارند.

یکی از نکات مهم پیرامون استفاده از احیا کننده مو، انتخاب و خرید مواد احیا کننده است. افراد باید در زمان خرید این محصولات به استاندارد بودن آن توجه ویژه ای داشته باشند. مواد احیا کننده باید در برندهای معتبر و از فروشگاه های معتبر تهیه و خریداری شود.

طرز استفاده از احیا مو در صورتی ثمر بخش است که با دقت و حوصله فراوان انجام شود. احیای مو که مناسب برای موی خشک است باید به صورت اصولی اجرا شود. در خلال این تکنیک آسیب های وارد شده به مو از بین رفته و مو از حالت خشکی خارج می شود.

یکی از مهمترین فواید استفاده از احیا کننده مو، بازسازی و احیای مو و کوتیکول های موجود در آن است. چنانچه مو صاف باشد پس از احیا تنها آسیب های آن برطرف می شود. اما اگر مو مجعد و فر باشد نه تنها آسیب های آن از بین می رود بلکه حالت آن نیز تغییر کرده و صاف می شود.

نکته قابل توجه این است که احیای مو کار تخصصی است که نتیجه آن به طرز استفاده از احیا مو بستگی دارد. به عبارتی، عملیات احیای مو باید به واسطه افرادی انجام شود که در این زمینه دارای تخصص و تبحر کافی هستند.

طرز استفاده از احیا مو

 طرز استفاده از احیا مو در مجموعه کراتین مقدم

طرز استفاده از احیا مو در مجموعه کراتین مقدم

 طرز استفاده از احیا مو در مجموعه کراتین مقدم:

 افرادی که قصد احیا و بازسازی مو را دارند باید به طرز استفاده از احیا مو و روش های مختلف احیا آگاهی و آشنایی کامل داشته باشند. مواد کراتینه در برندها و کیفیت های متغیر در بازار موجود است. از این رو، آرایشگر باید مواد احیا کننده را متناسب با جنس و نوع مو انتخاب کند.

لازم به ذکر است بدانید کیفیت مواد احیا کننده مو و برند آنها می تواند در تاثیر و عملکرد این تکنیک موثر واقع شود. کافی است برای احیای مو به مجموعه معتبر کراتین مقدم مراجعه کنید. مجموعه کراتین مقدم ضمن آگاهی به استفاده از احیا مو، لذت داشتن موی صاف و بدون آسیب و موخوره را برای افراد به ارمغان می آورد.

مجموعه کراتین مقدم می تواند روش های مختلف احیا مو را با تکیه بر مواد با کیفیت و مرغوب بر روی افراد اجرا کند. نکته قابل توجه این است که احیا و بازسازی مو با بیشترین دوام و ماندگاری در این مجموعه امکان پذیر است. علاوه بر تضمین کیفیت و ماندگاری، قیمت احیای مو در این سالن نسبت به دیگر سالن ها بسیار مطلوب و مناسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

سبد خرید فروشگاه
شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.