مجله آموزشی

کراتین خانگی

کراتین مو خانگی – جدیدترین روش های کراتینه کردن مو در منزل

کراتین مو خانگی، یکی از مهمترین اقداماتی است که امروزه به منظور صاف و زیباتر شدن مو، گرایش به آن افزایش یافته و نیازمند تخصص زیادی است.

فهرست مطلب:

5/5 - (1 امتیاز)

کراتین مو خانگی امروزه به عنوان یکی از پرخطرترین کارهایی است که افراد برای صاف کردن موهای خود به آن اقدام می کنند. علت اصلی این است که کراتینه کردن کاری کاملا تخصصی است و باید به واسطه افراد مجرب و متخصص انجام شود.

لازم به ذکر است بدانید در خلال کراتین مو خانگی تشخیص میزان استفاده از مواد و نوع مواد، بر عهده خود فرد است و در صورت عدم آگاهی دقیق از این موارد، مشکلات جدی بروز می یابد. به عبارتی، کلیه مراحل انجام کراتینه اعم از نوع مواد، میزان مواد، اتوکشی مو پس از این فرآیند و … مستلزم دانش و تخصص است. در صورتی که این کارها به اشتباه صورت بگیرد ممکن است خسارات جبران ناپذیری برای فرد به وجود بیاید.

کراتین مو خانگی تنها در صورتی توصیه می شود که افراد برای انجام این کار فرصت کمی را در اختیار داشته و همچنین به مکان معتبری دسترسی ندارند. از این رو، مراحل کراتینه مو در منزل به این صورت است:

 • برای کراتین مو خانگی، ابتدا فرد باید موهای خود را با شامپو بشوید و سپس سر با شامپو ماساژ دهد. شامپو باید به مدت 5 دقیقه بر روی سر باقی بماند تا موها به خوبی شسته شوند. این کار به صورت مجدد تکرار شود و سپس آب کشی شود.

نکته: در این مرحله، فرد باید از شستشوی شامپو بر روی سر به صورت کامل اطمینان حاصل نماید.

 • در مرحله دوم برای انجام کراتین مو خانگی، باید موها را به خوبی و با کمک سشوار خشک کرد. این کار باید بر اساس دستورالعمل مواد کراتین مو و به صورت دقیق و اصولی انجام شود.

نکته: لذا توصیه می شود به سبب ظرافت و دقت در انجام این کار، کسانی که تمایل به کراتینه مو دارند به سالن های معتبر و باسابقه مراجعه کنند و تا حد امکان از انجام این فرآیند در خانه اجتناب و خودداری نمایند.

کراتین خانگی

کراتین خانگی

روش های خانگی کراتین مو و معایب آن:

کراتین مو خانگی، یکی از مهمترین اقداماتی است که امروزه به منظور صاف شدن و زیباتر شدن مو، گرایش به آن نسبت به قبل افزایش یافته است و این کار نیازمند دقت و تخصص زیادی است. یکی از مهمترین نکاتی که باید در زمان کراتینه کردن به آن توجه شود، جنس مواد و کاربرد آن است به گونه ای که بتواند تاثیر مطلوب را از خود برجای بگذارد.

لازم به ذکر است بدانید در زمان انجام کراتین مو خانگی مهمترین مرحله، تشخیص و شناسایی مواد و میزان آن است. نکته قابل توجه این است که شخص مبتدی و غیر حرفه ای باید از انجام این کار در منزل به صورت جدی خودداری کند.

نکته: به عبارتی، چنانچه هنگام کراتینه کردن مو در منزل اصول و قواعد آن به درستی رعایت نشود، نه تنها مو صاف و زیبا نمی شود بلکه به بافت و ساختار مو آسیب جدی وارد می شود. افرادی که تمایل به کراتین مو خانگی دارند باید پیش از انجام این کار با نیروی متخصص و حرفه ای مشورت کنند. چرا که انجام این کار مستلزم دانش و تجریه یک متخصص می باشد.

کراتین مو خانگی با در نظر گرفتن فواید و مزایای آن، می تواند دارای برخی معایب نیز باشد که برجسته ترین آنها عبارتند از:

 • ماندگاری و دوام کوتاه
 • عدم اطمینان از کیفیت محصولات استفاده شده
 • احتمال بروز آسیب و خطرات جدی برای مو
 • ممنوعیت برای زنان باردار
 • بروز برخی حساسیت ها در افراد
 • عدم شناخت و آگاهی مراقبت های پس از کراتینه
کراتین مو خانگی

کراتین مو خانگی

نکته: بررسی ها نشان می دهد محصولاتی که برای کراتین مو خانگی مورد استفاده قرار می گیرد اغلب فاقد کیفیت و کارایی لازم بوده و ماندگاری آنها بسیار کوتاه است. از این رو، افراد باید حدالامکان برای کراتینه و صاف کردن مو به مراکز و سالن های معتبر مراجعه کنند.

طرز تهیه کراتین مو خانگی:

کراتین مو خانگی، گاهی اوقات به واسطه مواد طبیعی و گیاهی صورت میگیرد که خطرات و آسیب های آنها به مراتب کمتر از مواد شیمیایی است. در صورتی که افراد مایل به کراتینه مو در منزل باشند می توانند با استفاده از ماسک های مختلف خانگی موهای خود را صاف کنند.

برخی از ماسک های موثر و جایگزین برای کراتین مو خانگی عبارتند از:

 • ماسک روغن نارگیل و تخم مرغ
 • ماسک تخم مرغ و عسل و روغن زیتون
 • ماسک تخم مرغ و روغن زیتون
 • ماسک تخم مرغ و ماست
 • ماسک موز و تخم مرغ
 • ماسک روغن نارگیل و زیتون و نشاسته ذرت
 • ماسک آووکادو و روغن زیتون
 • ماسک آووکادو و روغن بادام و موز

نکته: علاوه بر تاثیر فوق العاده ای که کراتین مو بر روی صافی و خوش حالتی مو دارد، این کار را می توان با قیمت بسیار مناسب انجام داد. چنانچه کراتینه کردن در منزل انجام شود در خلال مدت زمان کوتاهی مو به حالت اولیه خود باز می گردد.

طرز تهیه کراتین مو خانگی بسیار متفاوت است و افراد می توانند این کار را با مشورت با افراد متخصص و سالن های با سابقه انجام دهند. ماسک مو در صورتی که در منزل تهیه شود باید متناسب با جنس مو باشد. افراد باید از تهیه و استفاده از هر نوع ماسک برای موی خود بدون مشورت با سالن های زیبایی و افراد متخصص، به صورت جدی خودداری کنند.

ماسک خانگی

ماسک خانگی

ماسک خانگی برای موهای کراتینه شده و ویژگی آن:

کراتین مو خانگی یکی از پرطرفدارترین روش های صافی مو است که پس از انجام، باید برا تثبیت و ماندگاری هرچه بیشتر آن از برخی ماسک ها و تثبیت کننده ها استفاده شود. یکی از مهمترین ویژگی های ماسک خانگی برای موهای کراتینه شده این است که باید فاقد سولفات باشد تا بتواند قابلیت تاثیرگذاری فوق العاده ای داشته باشد.

لازم به ذکر است بدانید ماسک خانگی برای موهای کراتینه شده امروزه در برندها و کیفیت های متغیر وارد بازار می شوند. لذا افراد باید بدانند ماندگاری کراتین مو خانگی تا حد زیادی به ماسک های تثبیت کننده پس از این اقدام بستگی دارد. از این رو، این محصولات باید در برندهای معتبر و کیفیت های بالا تهیه شده و مورد استفاده قرار بگیرند.

نکته قابل توجه این است که کراتینه کردن مو در منزل چنانچه خلاف اصول و استانداردهای لازم باشد، ساختار و بافت مو را از بین می برد. برای شناسایی بهترین و موثرترین ماسک خانگی برای موهای کراتینه شده، باید با افراد مجرب و باسابقه مشاوره هایی صورت بگیرد.

کراتین مو خانگی و نکات مربوط به آن:

کراتین مو خانگی همانطور که میدانید با استفاده از مواد و محصولاتی صورت می گیرد که در بازار و در برندهای متعدد موجود است. افراد می توانند مواد کراتین را به صورت مستقیم یا به صورت واسطه ای و از طریق سالن های زیبایی خریداری کنند.

در خلال کراتینه خانگی مو، مواد کراتین باید با استفاده از برس های مخصوص انجام شود تا مواد به خوبی به ریشه و انتهای مو برسد. پس از اتمام کار، مو باید به واسطه اتو و سشوار خشک شود تا صافی و خوش حالتی آن همچنان حفظ شود.

ماسک کراتین

ماسک کراتین

لازم به ذکر است بدانید کراتینه خانگی مو در اکثر اوقات می تواند اثرات مخربی بر روی مو و ساختار آن بر جای بگذارد از این رو توصیه می شود تا حد امکان از این اقدام اجتناب شود. روش های خانگی کراتین مو شاید برای مدت کوتاهی بتوانند منجر به صافی و براقی مو شوند اما در طولانی مدت به هیچ عنوان کارآمد و موثر نمی باشند.

به طور کلی، در صورتی که افراد مایل به انجام و اجرای کراتین مو خانگی باشند می توانند این کار را با مراجعه به سالن های زیبایی معتبر انجام دهند. به عبارتی برخی سالن های مجهز می توانند این کار را به صورت کاملا حرفه ای و تخصصی و با استفاده از مواد با کیفیت انجام دهند و رضایت و اطمینان افراد را جلب نمایند.

شناخت روش های خانگی کراتینه مو شاید بتواند برای صافی و خوش حالتی مو موثر باشد اما گاهی اوقات سبب روز اثرات منفی بر روی مو می شود. یکی از سالن های معتبر که کراتینه مو را به صورت کاملا حرفه ای انجام می دهد، مجموع کراتین مقدم است.

مجموعه کراتین مقدم با داشتن نیروی متخصص و مجرب در زمینه کراتینه و صافی مو گام های موثری برداشته است. این مجموعه در وهله نخست برای انجام کراتینه از مواد عالی و با کیفیت استفاده می کند و سپس این کار را به صورت رایگان انجام می دهد که این خود نقش موثری در کاهش هزینه و جذب مشتری ایفا می کند.

کراتین مقدم

کراتین مقدم

کراتین مو خانگی با توجه به خطراتی که دارد به هیچ عنوان توصیه نمی شود و چنانچه افراد به دنبال تکنیک های موثر و بدون خطر برای صافی مو هستند می توانند به مجموعه کراتین مقدم مراجعه کنند. این مجموعه کراتین مقدم با داشتن بیش از 5 سال سابقه درخشان در زمینه کراتینه کردن مو توانسته به جایگاه بالایی دست یابد.

یکی از مهمترین امتیازات این مجموعه این است که بدون واسطه مواد و محصولات کراتینه را وارد می کند. کیفیت این مواد به صورت تضمینی است و به همین سبب روز به روز بر تعداد مشتریان و علاقه مندان به این تکنیک و این سالن افزوده می شود.

نکته: چنانچه افراد مایل به انجام کراتین مو خانگی هستند توصیه می شود با متخصصین مجموعه کراتین مقدم به عنوان یکی از بهترین و برجسته ترین سالن های موجود در ایران مشورت نمایند و سپس به این کار اقدام نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

سبد خرید فروشگاه
شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.