مجله آموزشی

تفاوت ویتامینه و کراتینه مو

یکی از مهمترین اهداف و خواسته افراد داشتن موهای لطیف، زیبا، درخشان و خوش حالت است. در بررسی تفاوت میان روش های ویتامینه و کراتینه مو، ویتامینه اغلب نقش ترمیم کنندگی دارد اما عمده ترین کارایی کراتینه برای تغییر حالت مو و صاف کردن آن می باشد.

فهرست مطلب:

امتیاز به این مقاله

صفر تا صد تفاوت ویتامینه و کراتینه مو :

 

ویتامینه و کراتینه مو از پرکاربردترین و موثرترین راهکارهای درمانی برای تقویت مو محسوب می شوند. مو به دلایل مختلف نظیر شرایط آب و هوایی، استفاده از محصولات نامناسب و … دچار برخی آسیب ها و صدمات جدی می شود. از این رو، افراد می توانند با استفاده از برخی ترفندها به بهبود و درمان آنها اقدام کنند.

لازم به ذکر است بدانید مو به طور طبیعی دارای انواع ویتامین و پروتئین است که سبب افزایش زیبایی، جذابیت و درخشانی مو می شود. زمانی که مو دچار آسیب میشود تکیه بر روش ویتامینه و کراتینه مو، می تواند در بهبود و تقویت آنها تاثیرگذار باشد.

ویتامینه و کراتینه مو از تکنیک های تخصصی تقویت مو است که تنها در سالن های معتبر و بزرگ قابل اجرا می باشد. در خلال این روش ها تمامی نیازهای مو تامین شده و مو تقویت می شود. برخی افراد بر این باورند که این دو روش یکی هستند حال آنکه مواد و ترکیبات و تاثیر آنها با یکدیگر متفاوت می باشد.

 

چرا برای کراتین تراپی به سالن های معتبر مراجعه کنیم ؟

 

یکی از برجسته ترین و مهمترین تفاوت ویتامینه و کراتینه مو در تاثیر و کارایی آنها می باشد. به عبارتی، از ویتامینه برای درمان و ترمیم موی آسیب دیده استفاده شده حال آنکه از کراتینه برای صاف کردن و فرم دهی مو استفاده می شود. در هر یک از این روش ها از مواد و ترکیبات مخصوص استفاده شده که باید از کیفیت و مرغوبیت لازم برخوردار باشند.

نکته: ویتامینه و کراتینه مو به عنوان روش های موثر برای درمان و تقویت مو باید در سالن های معتبر توسط افراد متخصص و مجرب انجام شود. به هر اندازه اجرای این روش ها تخصصی تر و با دقت بیشتر صورت بگیرد ماندگاری و دوام آنها دو چندان خواهد شد.

 

تفاوت ویتامینه و کراتینه مو

تفاوت ویتامینه و کراتینه مو

 

ویژگی های ویتامینه و کراتینه مو :

 

همانطور که میدانید ویتامینه و کراتینه مو از جمله روش های درمانی هستند که کاربرد اصلی آنها برای احیا و بازسازی مو می باشد. به عبارتی، زمانی که فولیکول مو دچار آسیب شود ابتدا رطوبت مو از بین رفته و سپس ویتامین ها و پروتئین از مو خارج می شود. به همین سبب با استفاده از این روش ها می توان به بازسازی و احیای مو اقدام نمود.

ویتامینه و کراتینه مو به عنوان تکنیک های درمانی، از ویژگی و مزایای فوق العاده ای برخوردار هستند. هر کدام از این دو روش بر روی جذابیت و زیبایی مو تاثیر شگفت انگیزی دارند. این دو روش نه تنها بر روی زیبایی و ظاهر مو بلکه بر روی تقویت و ریشه مو نیز تاثیرگذار می باشند.

لازم به ذکر است بدانید در خلال دو روش ویتامینه و کراتینه مو، از موادی استفاده می شود که از نظر کارایی با یکدیگر متفاوت می باشند. در روش ویتامینه از انواع ویتامین برای تقویت مو استفاده می شود که برای مو مفید و موثر است. در حالی که در روش کراتین از مواد شیمیایی و حاوی فرمالدئید استفاده می شود که برای مو مضر و خطرناک است.

یکی از تفاوت های بارز ویتامینه و کراتینه مو در دوام و ماندگاری آنها است. ماندگاری ویتامین مو 3 الی 4 ماه بوده و ماندگاری کراتین 6 الی 7 ماه می باشد. لذا تاثیر و عملکرد این دو روش تا حد زیادی به نحوه انجام آن و مراقبت های پس از آن بستگی دارد.

با توجه به اینکه دو روش مذکور، به صورت مشترک در منزل و سالن های زیبایی قابل اجرا هستند. لذا به منظور افزایش کارایی و قابلیت تاثیرگذاری آنها توصیه می شود به سالن های معتبر مراجعه شود.

 

ویژگی های ویتامینه و کراتینه مو

ویژگی های ویتامینه و کراتینه مو

 

فواید و مزایای ویتامینه کردن مو چیست ؟

 

در پاره ای از اوقات مو در اثر برخی عوامل محیطی و … دچار آسیب شده و ظاهر آنها خشک و شکننده می شود. در این مواقع افراد می توانند با تکیه بر روش های درمانی ویتامینه و کراتینه مو به تقویت و احیای موهای خود اقدام کنند.

ویتامینه مو یکی از روش های درمانی مور است که می تواند در رفع آسیب هایی نظیر ریزش، شوره، خارش مفید و موثر باشد. در خلال این روش، آسیب های موجود در تارهای مو برطرف شده و ریشه مو قوی و مقاوم می شود.

لازم به ذکر است بدانید پیش از روی آوردن به دو روش ویتامینه و کراتینه مو، باید کاربرد و کارایی آنها شناسایی شود. استفاده از این روش ها دارای فواید و مزایای بسیاری است که شناخت و آگاهی نسبت به آنها برای افراد امری الزامی می باشد.

پیرامون دو روش ویتامینه و کراتینه مو، به بررسی ویژگی ها و فواید آنها می پردازیم. برخی از برجسته ترین مزایای ویتامینه مو عبارتند از:

 • تقویت بافت و ساختار مو
 • محافظت از مو در برابر آلودگی
 • داشتن ظاهر زیبا، لطف و درخشنده مو
 • کاهش آسیب پذیری مو
 • فرم پذیری بهتر و آسانتر
 • درمان کم حجمی و ریزش مو

نکته: مواد ویتامینه و کراتینه مو با یکدیگر متفاوت است. مواد ویتامینه حاوی ویتامین های مختلف و مواد مغذی است که روند تقویت مو را تسریع می بخشد. برخی از این ویتامین ها عبارتند از: ویتامین C، ویتامین های گروه B، ویتامین A، ویتامین E، آهن، زینک و …

در پاره ای از اوقات استفاده از برخی ماسک های خانگی می تواند جایگزینی برای این مواد باشد. در حالی که ماندگاری و قابلیت تاثیرگذاری این ماسک ها با این تکنیک های درمانی قابل قیاس نمی باشد.

 

فواید و مزایای ویتامینه کردن مو

فواید و مزایای ویتامینه کردن مو

 

فواید و مزایای کراتینه مو چیست ؟

 

کراتینه مو یکی از روش های پروتئین درمانی است که بر روی بافت و ساختار مو تاثیر شگرفی دارد. به طور کلی، پروتئین نقش محافظت کننده ای بر روی مو دارد و از آن در برابر آسیب های خارجی محافظت می کند. به همین سبب است که تکیه بر روش های ویتامینه و کراتینه مو در اکثر اوقات برای مو ضروری است.

در بررسی تفاوت دو روش ویتامین تراپی و کراتین تراپی مو، کراتینه یک فرآیند شیمیایی است. در خلال این روش (کراتینه) برای زیبا سازی مو، از مواد شیمیایی استفاده می شود که برای مو مضر و زیان آور هستند. دوام و ماندگاری این روش بیشتر از دیگر روش های احیا و زیباسازی مو می باشد.

کراتینه مو به صورت مشترک از دو تاثیر و کارایی درمانی و زیباسازی برخوردار است. انجام این روش سبب می شود مو سالم تر و براق تر شود. به طور کلی، این روش اغلب تاثیر فرم دهندگی بر روی مو دارد حال آنکه روش های دیگر علاوه بر فرم دادن، از تاثیر درمانی نیز برخوردار می باشند.

در بررسی تفاوت ویتامینه و کراتینه مو و شناسایی فواید آنها، برخی تحقیقات صورت گرفته است. برخی از برجسته ترین مزایای کراتینه مو عبارتند از:

 • مناسب برای انواع مو
 • فاقد آسیب برای مو
 • حالت دهی سریع و آسان
 • تاثیرگذاری فوق العاده
 • بهبود کیفیت ساختاری
 • فاقد عوارض جانبی
 • تقویت مو

نکته: لازم به ذکر است بدانید مواد ویتامین مو و کراتین مو در برندهای مختلف در بازار موجود است که کارایی آنها با یکدیگر متفاوت می باشد. برای انجام هر یک از این روش ها، باید از مواد با کیفیت در برند معتبر آن استفاده شود.

 

فواید و مزایای کراتینه مو

فواید و مزایای کراتینه مو

 

نکات مهم پیرامون ویتامینه و کراتینه مو :

 

یکی از مهمترین اهداف و خواسته افراد داشتن موهای لطیف، زیبا، درخشان و خوش حالت است. در بررسی تفاوت میان روش های ویتامینه و کراتینه مو، ویتامینه اغلب نقش ترمیم کنندگی دارد اما عمده ترین کارایی کراتینه برای تغییر حالت مو و صاف کردن آن می باشد.

ویتامینه و کراتینه مو از روش های مدرن درمانی برای تقویت و بهبود مو به شمار می روند. نحوه انجام این رو روش با یکدیگر متفاوت است. برای ویتامینه کردن، مو باید مرطوب باشد تا مواد ویتامین به راحتی به مو جذب می شوند. اما در روش کراتینه، مواد به موی خشک افزوده شده و با استفاده از ابزارهای حرارتی به مو جذب می شوند.

لازم به ذکر است بدانید پیرامون تفاوت ویتامین تراپی و کراتین تراپی مو می توان به عوارض این دو روش اشاره کرد. در برخی اوقات کراتینه مو منجر به ریزش مو می شود. حال آنکه ویتامینه از ریزش مو جلوگیری کرده و ضخامت تارهای مو را تقویت می کند.

یکی از مهمترین و بارزترین مزایای ویتامینه و کراتینه مو این است که انجام هر دو روش برای افراد فاقد محدودیت است. به گونه ای که تمامی افراد می توانند برای احیا و تقویت و زیباسازی موی خود از این روش ها بهره مند شوند.

پس از ویتامینه و کراتینه مو مراقبت های پس از انجام این دو روش امری مهم و اساسی است. در واقع، افراد باید به منظور افزایش کارایی و دوام این روش ها، نکات و مراقبت های خاصی را رعایت کنند. به عنوان مثال در کراتینه کردن، مو به مراقبت های بیشتری نیازمند است.

 

نکات مهم پیرامون ویتامینه و کراتینه مو

نکات مهم پیرامون ویتامینه و کراتینه مو

 

ویتامین تراپی و کراتین تراپی مو در مجموعه کراتین مقدم :

 

ویتامینه و کراتینه مو از خدمات مشترک برای خانم ها و آقایان است که میتواند علاوه بر جبران آسیب های احتمالی ، به تقویت و احیای آنها کمک کند. این دو روش از برخی جوانب نظیر نحوه انجام و اجرا، تاثیر، نوع مواد و … با یکدیگر متفاوت هستند.

شایان ذکر است بدانید برای کراتینه کردن باید به سالن های معتبر و حرفه ای مراجعه شود. اما ویتامینه با استفاده از برخی مواد طبیعی در منزل امکان پذیر است. لذا برای بروی اثرات شگفت انگیز هر دو روش، توصیه می شود این خدمات توسط افراد متخصص و حرفه ای در سالن های معتبر و با سابقه صورت بگیرد.

یکی از معتبر ترین و بهترین سالن های انجام دهنده روش های ویتامینه و کراتینه مو، مجموعه کراتین مقدم است. این مجموعه با استفاده از مواد اصل و ارگانیک بهترین خدمات احیای مو را به مشتریان ارائه می دهد.

لازم به ذکر است بدانید از برجسته ترین تفاوت های مجموعه کراتین مقدم با سالن های دیگر در کیفیت کار و قیمت خدمات آنها می باشد. مجموعه کراتین مقدم برای ارائه خدمات خود ، از مواد برند با کیفیت عالی و مناسب ترین قیمت استفاده می کند. افراد می توانند با مراجعه به این سالن از خدمات بی نظیر و فوق العاده آن بهره مند شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

سبد خرید فروشگاه
شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.