مجله آموزشی

ریزش مو و درمان قطعی آن به صورت رایگان

ریزش مو یکی از مشکلاتی که به نحوی گریبان اکثر افراد را گرفته است. ریزش مو دلیل های مختلف و متعددی دارد.

فهرست مطلب:

امتیاز به این مقاله

ریزش مو و درمان آن :

ریزش مو

ریزش مو

ریزش مو یکی از مشکلاتی می باشد که امروزه گریبانگیر اکثر افراد به ویژه خانم ها شده است. این مشکل در نوع های مختلف و متنوع وجود دارد که روش درمان هر کدام با دیگری متفاوت خواهد بود. ریزش مو ممکن است ارثی باشد، همچنین ممکن است در دو نوع حاد و معمولی باشد. قبل از درمان ریزش مو باید علت آن را پیدا کرد. از روش های مختلف می توان برای درمان ریزش مو استفاده کرد که در ادامه به بیان آن ها پرداخته ایم. از دیگر مطالب بیان شده در این مقاله می توان به معرفی برترین مرکز ارائه خدمات زیبایی مو، علت ریزش مو و ….. اشاره کرد.

ریزش مو و دلایل بروز آن :

همان طور که گفته شد ریزش مو یکی از مشکلاتی که به نحوی گریبان اکثر افراد را گرفته است. ریزش مو دلیل های مختلف و متعددی دارد که می توان به کمبود مواد معدنی مورد نیاز بدن، عوامل وراثتی، انجام نادرست فعالیت های زیبایی مو مانند کراتینه کردن مو ها، عدم مراقبت از مو ها، رنگ کردن مداوم مو ها و …. اشاره کرد. به عبارت دیگر :

 • تغذیه نادرست : یکی از عوامل بسیار مهم در ریزش مو، تغذیه نادرست مو ها می باشد. در حقیقت عدم تامین مواد معدنی و مواد مغذی مورد نیاز بدن می تواند بروز این مشکل شود. برای درمان ریزش مو و جلوگیری از آن به تغذیه خود توجه کنید. سبزیجات و لبنیات به تامین مواد معدنی و مواد مغذی مورد نیاز بدن کمک می کند.
 • عوامل وراثتی : یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در ریزش مو، عوامل وراثتی و یا ارثی می باشد. ارثی بودن ریزش مو یکی دلایلی می باشد که با پیشگیری و همچنین روش های کلینیکی می توان آن را درمان کرد. به عنوان مثال مراقبت از مو ها و استفاده از شامپو ها و ماسک های مناسب مو می تواند از بروز این مشکل جلوگیری کند.
 • استفاده زیاد از سشوار و اتو مو : از دیگر عواملی که سبب ریزش مو می شود، استفاده مداوم و زیاد از سشوار و اتو مو می باشد. استفاده زیاد و مداوم از اتو و سشوار باعث می شود تا کراتین موجود در مو های شما از بین برود. کاهش میزان کراتین موجود در ساقه مو باعث صدمه به مو می شود و خشکی مو را به دنبال دارد. برای تامین کراتین مورد نیاز مو و رفع این مشکل می توان از روش های مختلف استفاده کرد.

دلایل ریزش مو

دلایل ریزش مو

از دیگر عوامل موثر بر ریزش مو ها :

 • خدمات خدمات زیبایی مو توسط افراد ناکارآمد : یکی دیگر از دلایل بروز ریزش مو در افراد، انجام خدمات زیبایی مو توسط افراد ناکارآمد می باشد. به عبارت دیگر ممکن است برای انجام خدمات زیبایی مو از افرادی کمک بگیرید که در زمینه مورد نظر تخصص لازم و کافی را نداشته باشند. این کار سبب بروز مشکلات متعددی مانند ریزش مو، خشکی مو و …. می شود.
 • استفاده از شامپو های بی کیفیت : در بسیاری از موارد، افراد ممکن است از شامپو های بی کیفیت استفاده کنند که سبب ریزش مو خواهد شد. به طور کلی استفاده از شامپو های بی کیفیت به دلیل زیاد بودن مواد شیمیایی در فرمولاسیون آن ها باعث صدمه به مو ها و ریزش آن ها خواهد شد.

ریزش مو و روش های درمانی آن :

همان طور که می دانید ریزش مو یکی از مشکلاتی می باشد که به دلیل های مختلف ممکن است در افراد بروز کند. قبل از این که برای درمان ریزش مو اقدام کنید، بهتر است دلیل آن را شناسایی کنید. روش های خانگی زیاد و متعددی برای درمان ریزش مو وجود دارد که این روش ها روش های قطعی در درمان ریزش مو نمی باشند. در اینجا قصد داریم به بیان روش های کلینیکی بپردازیم و به صورت متخصص در مورد آن ها توضیح دهیم. از روش های کلینیکی می توان به پروتئین تراپی مو ها، اوزون تراپی مو ها، احیا مو ها، بوتاکس مو ها، کلامازون تراپی مو ها، کلاژن مو ها، آرگان تراپی آن ها و …. اشاره کرد. هر کدام از روش های نامبرده ویژگی های منحصر به فردی دارند و روش انجام هر کدام با دیگری متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال :

 • آرگان تراپی مو ها : یکی از روش های بسیار موثر در درمان ریزش مو و رفع این مشکل، آرگان تراپی می باشد. آرگان یکی از روغن های گیاهی بی نظیر می باشد که در صنعت های مختلف به ویژه صنعت آرایشی بهداشتی مورد استفاده قرار گرفته است. خواص بی نظیر روغن آرگان برای مو امری غیر قابل انکار می باشد. روغن آرگان اصل سرشار از مواد معدنی و مواد مغذی می باشد که استفاده از آن به تامین مواد مورد نیاز مو کمک می کند. این روش باعث تقویت ریشه مو و پیاز مو می شود و در نتیجه ریزش مو را درمان می کند. لازم به ذکر می باشد که این روش خواص دیگری چون صاف کردن مو ها، درمان خشکی مو و …. را به دنبال دارد.
ریزش مو و روش های درمانی آن

ریزش مو و روش های درمانی آن

 

از دیگر روش های درمانی آن :

 • پروتئین تراپی مو ها : پروتئین تراپی مو ها از دیگر روش های بسیار موثر در درمان ریزش مو به حساب می آید. در این روش از مواد منحصر به فرد استفاده می شود. مواد مصرفی برای انجام این روش به نوع مو، نیاز مو و …. بستگی دارد. در این روش از پروتئین های مورد نیاز مو که به تقویت ریشه مو کمک می کنند و باعث درمان ریزش مو می شوند. توجه کنید که یکی از پروتئین های موجود در سطح مو و یا ساقه مو، کراتین است که به درخشندگی مو ها، براق شدن مو ها، صاف شدن مو ها و ….. کمک می کند. هر چقدر مواد استفاده شده در این روش با کیفیت تر باشند، نتیجه کار بهتر خواهد بود.
 • پلکسی تراپی مو ها : برای درمان ریزش مو نیز می توان از پلکسی تراپی استفاده کرد. در این روش به ترمیم ترکیبات دی سولفید موجود در ساقه مو پرداخته می شود. هنگامی که به ترکیب های دی سولفید موجود در سطح مو ها صدمه وارد شود، مو ها شکننده شده و ریشه آن ها سست می شوند. با ترمیم و تقویت ترکیب های دی سولفید موجود در ساقه مو ها، ریشه مو تقویت می شود و ریزش مو را درمان می کند. توجه کنید که این روش ها باید به صورت تخصصی انجام شوند تا نتیجه مثبت را در پی داشته باشد.
 • اوزون تراپی مو ها : یکی دیگر از روش های موثر در درمان ریزش مو، اوزون تراپی مو ها می باشد. در این روش از مولکول های اوزون استفاده می شود و باعث پر شدن مو ها و تقویت ریشه مو ها می شود. مکانیسم این روش به گونه ای است که مولکول های اکسیژن به مولکول های اوزون تبدیل می شوند و با ارسال آن ها به ساقه و ریشه مو باعث تقویت ریشه مو ها می شوند. توجه کنید که از این روش برای درمان بسیاری از بیماری ها استفاده می شود. مولکول های اوزون به محل مورد نظر تزریق می شوند و باعث تقویت ریشه مو و فولیکول مو می شود.

  ریزش مو

  ریزش مو

 

ریزش مو عوارض کراتینه کردن مو ها می باشد ؟

در بسیاری از موارد ممکن است، افراد بعد از انجام خدمات زیبایی مو دچار ریزش مو شوند. به طور کلی ریزش مو می تواند یکی از عارضه های خدمات زیبایی مو باشد. لازم به ذکر می باشد که ریزش مو تنها هنگامی بروز می کند که خدمات زیبایی مو به درستی و با رعایت اصول انجام نشوند. برای جلوگیری از ابتلا به ریزش مو و بروز این مشکل بهتر است از مراکز معتبر خدمات زیبایی مو استفاده کنید. مجموعه کراتین مقدم علاوه بر این که جزء 5 مرکز برتر کشور به حساب می آید، تمام خدمات زیبایی مو را با گارانتی ارائه می کند. در نتیجه بعد از انجام خدمات زیبایی مو اگر با مشکل رو به رو شدید می توانید برای رفع آن به مجموعه مراجعه کنید. در واقع برای رفع مشکلات ایجاد شده می توانید از گارانتی خدمات این مجموعه بی نظیر استفاده کنید.

انجام کلیه خدمات زیبایی مو بدون عارضه :

اکثر افراد قبل از این که برای انجام خدمات زیبایی مو اقدام کنند دغدغه های متعددی دارند. یکی از دغدغه های آن ها، بروز ریزش مو می باشد. مجموعه کراتین مقدم این اطمینان را به شما می دهد که کلیه خدمات زیبایی مو بدون هیچ گونه عوارضی، انجام خواهد شد. زیرا این مرکز تمام مواد مصرفی خود را از کشور های مبدا به صورت مستقیم وارد می کند. مواد استفاده شده توسط این مرکز اصل و اورجینال می باشند که کیفیت کار را به صورت صد در صد تضمین می کنند. لازم به ذکر می باشد که برای ارائه خدمات زیبایی مو توسط این مرکز بی نظیر می توانید نوبت خود را تعیین کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

سبد خرید فروشگاه
شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.