مجله آموزشی

پیشگیری و درمان ریزش مو پس از کراتین

همانطور که می دانید کراتینه مو اقدامی کاملا تخصصی است که باید توسط افراد متخصص و مجرب صورت بگیرد. یکی از مهمترین عواملی که در افزایش عملکرد این تکنیک موثر است، استفاده از مواد کراتینه مرغوب و با کیفیت است. چنانچه برای کراتینه از مواد تقلبی و غیر استاندارد استفاده شود برخی عارضه ها و آسیب ها نظیر ریزش مو در فرد بروز می یابد.

فهرست مطلب:

5/5 - (1 امتیاز)

ریزش مو پس از کراتین یکی از عارضه هایی است که اغلب پس از کراتینه مو در فرد بروز می یابد.

کراتینه مو به عنوان یکی از پرکاربردترین تکنیک های زیبایی و احیای مو، دارای فواید و مزایای بسیاری است. به گونه ای که مو جذاب و زیبا شده و حالت آنها نرم و درخشان می شود. علاوه بر مزایا این تکینک می تواند در بروز برخی خطرات و آسیب هایی نظیر ریزش مو تاثیرگذار باشد.

 

مزایا و معایب کراتین مو

 

لازم به ذکر است بدانید یکی از دلایل اصلی ریزش مو پس از کراتینه این است که مواد کراتینه حاوی برخی ترکیبات شیمیایی است و به مو آسیب وارد می کند. در خلال کراتینه، مواد به مو چسبیده و برای مدت طولانی بر روی مو باقی می ماند. این مواد به علت اینکه شیمیایی است منجر به بروز برخی عوارض و آسیب ها می شود.

استفاده از کراتینه سبب نازک شدن تارهای مو می شود. این مسئله از بارزترین و اصلی ترین دلایل بروز حساسیت و ریزش مو به شمار می رود. به عبارتی، استفاده از این فرایند (کراتینه) به فولیکول مو آسیب وارد کرده و آن را تضعیف می کند. از این رو، انجام این تکنیک مستلزم رعایت اصول و نکاتی است که مهمترین آنها عبارتند از :

 1. استفاده از مواد استاندارد و مناسب
 2. مراجعه به سالن های معتبر و با سابقه
 3. در نظر داشتن تخصص و مهارت آرایشگر

نکته: کراتینه یکی از اقدامات تخصصی و حساس است که باید توسط افراد متخصص و مجرب صورت بگیرد. به هر اندازه تخصص فرد در این زمینه بیشتر باشد امکان بروز برخی آسیبها نظیر ریزش مو کمتر می شود.

 

ریزش مو

ریزش مو

 

عوامل موثر در بروز ریزش مو :

 

کراتینه یکی از راهکارهای تقویت و احیای مو است که می تواند آسیب های موجود در مو را برطرف کند. این تکنیک با استفاده از مواد کراتینه و نرم کننده امکان پذیر است. چنانچه این روش به صورت غیر اصولی انجام شود برخی آسیب ها نظیر ریزش مو در فرد بروز می یابد.

برخی عوامل و عناصر در بروز ریزش مو پس از کراتینه تاثیرگذار است که مهمترین آنها عبارتند از :

 • وجود ترکیبات شیمیایی مضر و مخرب :

مواد کراتینه حاوی فرمالدئید است که برای سلامت مو مضر و خطرناک می باشد. ریزش مو از جمله عارضه هایی است که در میان زنانی که موهای خود را کراتینه می کنند بیش از دیگران رخ می دهد. به عبارتی، تضعیف فولیکول های مو منجر به بروز ریزش مو در فرد می شود.

 • حساسیت پوست سر :

در پاره ای از اوقات افراد به مواد کراتینه حساسیت دارند و موی آنها دچار سوختگی و شکنندگی می شود. هنگامی که مو دچار اینگونه آسیب ها شود، ریزش مو در آن رخ می دهد. از این رو، توصیه می شود کسانی که دارای حساسیت شدید پوست سر هستند به جای استفاده از کراتینه از سایر روش های تقویت و احیای مو استفاده کنند.

 • دما و حرارت بالا :

یکی از عوامل موثر در ریزش مو پس از کراتینه، استفاده از ابزارهای حرارتی است. در خلال این تکنیک (کراتینه) از اتوی مو برای حالت دهی مو استفاده می شود. این کار می تواند سبب از بین رفتن پروتئین های موجود در موی سر و در نهایت ریزش شدید مو شود.

نکته : برای جلوگیری از بروز ریزش مو توصیه می شود به سالن های معتبر مراجعه کنید. به طور کلی، میزان تخصص و تجربه افراد در انجام کراتینه مو، در کاهش بروز این عارضه تاثیر فوق العاده ای دارد.

 

عوامل موثر در بروز ریزش مو

عوامل موثر در بروز ریزش مو

 

راهکارهای درمان ریزش مو پس از کراتین :

 

ریزش مو به عنوان یکی از عارضه های شایع پس از کراتینه مو، امروزه در افراد به وفور مشاهده می شود. چنانچه این روش به درستی انجام نشده و مواد آن فاقد کیفیت لازم باشد مو دچار ریزش شدید می شود. از این رو، برای درمان این عارضه روش های مختلفی پیشنهاد شده که میزان کارایی و عملکرد آنها تا حد زیادی به شدت ریزش و جنس موی فرد بستگی دارد.

برخی از موثرترین و کارامدترین راهکارهای درمانی ریزش مو پس از کراتین عبارتند از :

 • استفاده از روغن های طبیعی برای تقویت مو :

یکی از موثرترین راهکارهای درمانی  ریزش مو، استفاده از روغن های طبیعی نظیر روغن نارگیل، روغن کرچک، روغن رزماری و … است. این روغن ها برای تقویت و تسریع رشد مو گزینه ای مناسب هستند. بیشترین کاربرد این روغن ها، پاکسازی فولیکول مو و افزایش جریان خون در سر می باشد.

 • استفاده از محصولات بهداشتی مناسب برای تقویت مو :

به منظور درمان و جلوگیری از ریزش مو توصیه می شود از محصولات آرایشی و بهداشتی فاقد سولفات استفاده شود. توصیه می شود برای تقویت مو از شامپوهای مناسب و ماسک های طبیعی استفاده کنید.

 • حفظ رطوبت مو :

همانطور که میدانید خشکی و عدم رطوبت مو، در بروز ریزش آن تاثیر فوق العاده ای دارد. استفاده از آبرسان های موثر و قوی می تواند در حفظ رطوبت مو و درمان ریزش مو موثر و کارآمد باشد. این آبرسان ها اغلب در منزل و به عنوان ماسک مورد استفاده قرار می گیرد.

 • شانه زدن مو در حالت خشک :

از دیگر راهکارهای درمانی  ریزش مو، شانه زدن مو در حالت خشک است. چنانچه مو را به هنگام خیس بودن شانه بزنید مو دچار شکنندگی می شود. توصیه می شود به منظور جلوگیری از خشکی و آسیب مو، مو را به طور کامل خشک کنید.

 

راهکارهای درمان ریزش مو پس از کراتین

راهکارهای درمان ریزش مو پس از کراتین

 

راهکارهای طبیعی برای جلوگیری از ریزش مو پس از کراتین :

 

همانطور که می دانید کراتینه مو اقدامی کاملا تخصصی است که باید توسط افراد متخصص و مجرب صورت بگیرد. یکی از مهمترین عواملی که در افزایش عملکرد این تکنیک موثر است، استفاده از مواد کراتینه مرغوب و با کیفیت است. چنانچه برای کراتینه از مواد تقلبی و غیر استاندارد استفاده شود برخی عارضه ها و آسیب ها نظیر ریزش مو در فرد بروز می یابد.

برای جلوگیری و درمان ریزش مو پس از کراتینه برخی راهکارهای طبیعی و خانگی وجود دارد که مهمترین آنها عبارتند از :

 • نوشیدن آب به میزان کافی :

 یکی از ترفندهای طبیعی برای جلوگیری از ریزش مو، نوشیدن آب به میزان کافی است. نوشیدن آب منجر به حفظ رطوبت مو و کنترل دمای بدن می شود. به هر اندازه رطوبت مو بیشتر باشد میزان ریزش آن کمتر است.

 • رژیم غذایی مناسب و حاوی آهن، پروتئین و ویتامین :

از دیگر عواملی که بر روی جلوگیری از ریزش مو تاثیرگذار است، داشتن رژیم غذایی مناسب می باشد. مصرف برخی مواد غذایی سبب می شود پروتئین و ویتامین های بدن تامین شود. به عبارتی، کمبود آهن سبب می شود مو دچار ریزش شدید شود. بنابراین مصرف برخی مواد غذایی می تواند از بروز این عارضه جلوگیری کند.

 • کاهش استرس و اضطراب :

یکی از دلایل شایع ریزش مو پس از کراتین، استرس و اضطراب است. این نوع ریزش، موقتی و قابل درمان می باشد. بنابراین، افراد باید با حفظ آرامش خود و رعایت برخی مراقبت ها از بروز این عارضه جلوگیری کنند.

 

راهکارهای طبیعی برای جلوگیری از ریزش مو پس از کراتین

راهکارهای طبیعی برای جلوگیری از ریزش مو پس از کراتین

 

نکات مهم پیرامون ریزش شدید مو :

 

یکی از مهمترین نکات پیرامون کراتین، رعایت مراقبت های قبل و بعد آن است. کراتینه بر روی زیبایی و بافت مو تاثیر زیادی دارد. چنانچه پس از کراتین افراد متوجه ریزش مو شوند می توانند با رعایت برخی نکات و اجرای راهکارهای مناسب، این عارضه را درمان کنند.

لازم به ذکر است بدانید مواد کراتینه دارای ترکیبات شیمیایی مضر نظیر فرمالدئید است که می تواند به ساختار مو آسیب جدی وارد نماید. از این رو، توصیه می شود برای جلوگیری از بروز ریزش مو و درمان آن، از شامپوی استاندارد و مناسب (فاقد سولفات) استفاده شود.

یکی از عوامل موثر در ریزش مو، انجام بیش از حد کراتینه است. به طور کلی، اجرای مکرر این روش می تواند به ریشه و ساختار مو آسیب جدی وارد کند و در نهایت مو دچار ریزش شود. به همین منظور، توصیه می شود افراد برای جلوگیری از بروز این عارضه، کراتینه را به صورت اصولی و حداقل انجام دهند.

نحوه اجرای این تکنیک و نوع مواد کراتینه نیز می تواند در ریزش مو تاثیرگذار باشد. چنانچه در هنگام انجام این روش از مواد اصل و ارگانیک استفاده شود، احتمال بروز این عارضه کمتر می باشد. به همین سبب توصیه می شود افراد تا حد امکان این روش را در سالن های معتبر و به واسطه افراد حرفه ای انجام دهند.

نکته: مراقبت از مو و رعایت برخی دستورالعمل ها می تواند رشد مو را تسریع بخشد و از ریزش آن جلوگیری کند.

 

نکات مهم پیرامون ریزش شدید مو

نکات مهم پیرامون ریزش شدید مو

 

درمان ریزش مو در مجموعه کراتین مقدم :

 

امروزه سالن های انجام دهنده خدمات مو نظیر کراتین، روز به روز در حال افزایش هستند. این تکنیک که به صورت مشترک در میان خانم ها و آقایان قابل اجرا می باشد، باید به واسطه نیروی مجرب و کارآزموده انجام شود. چنانچه در هنگام اجرای این روش، اصول آن به درستی رعایت نشود، عارضه ریزش مو در فرد بروز می یابد.

یکی از معتبرترین و کارآزموده ترین سالن های انجام کراتینه مو، مجموعه کراتین مقدم است. این مجموعه از بهترین و با کیفیت ترین مواد برای صاف کردن و احیای مو استفاده می کند. نیرویی که در این سالن مشغول کار و فعالیت می باشد، از تخصص و تجربه کافی بهره مند هستند.

لازم به ذکر است بدانید مجموعه کراتین مقدم با استفاده از بهترین و با کیفیت ترین مواد کراتین می تواند به ترمیم و بازسازی مو اقدام کند. به عبارتی، این مجموعه مواد کراتین را در برند معتبر با کیفیت و مرغوبیت بالا و بدون واسطه تهیه می کند. به همین سبب استفاده از این مواد اصل و برند می تواند از بروز عارضه ها و آسیب های جدی نظیر ریزش مو خودداری کند.

نکته قابل توجه این است که به منظور افزایش دوام و ماندگاری کراتین و جلوگیری از بروز عوارض آن (ریزش مو)، توصیه می شود به مجموعه کراتین مقدم مراجعه کنید. این مجموعه ضمن جلب اعتماد و رضایت مشتریان، خدمات خود را با عالی ترین درجه کیفیت و مناسب ترین قیمت ارائه می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

سبد خرید فروشگاه
شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.