مجله آموزشی

بوتاکس تراپی مو و اولاپلکس تراپی مو ، کدام بهتر است ؟

بوتاکس تراپی مو از تکنیک های بسیار رایج در جوانسازی و احیاء موهای آسیب دیده است. که می تواند به عنوان یک حالت دهنده بسیار عمیق برای مو عمل کند و کاری کند تا موها حجیم تر به نظر برسند.

فهرست مطلب:

امتیاز به این مقاله

روش های مختلفی برای صافی مو وجود دارند، که با توجه به شرایط و میزان آسیب دیدگی مو می توان از آن ها استفاده نمود. بوتاکس مو و اولاپلکس تراپی از رایج ترین روش های احیاء مو هستند، که می توانند به استحکام و درخشندگی بیشتر موها کمک کنند.

از آنجایی که نتیجه نهایی این دو روش در ظاهر شبیه به یکدیگر است، بسیاری از افراد این دو روش را یکی می دانند. در صورتی که بوتاکس و اولاپلکس دارای تفاوت های بارزی با یکدیگر می باشند. برای اینکه بتوانید تفاوت های این دو روش صافی و احیاء مو را به خوبی بشناسید، نیاز است تا با هر دو روش به طور کامل آشنا شوید.

به طور مثال بوتاکس مو روشی است که برای جوانسازی و احیاء موها مورد استفاده قرار می گیرد. در صورتی که از اولاپلکس به منظور محافظت از موها استفاده می گردد. به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با بوتاکس و اولاپلکس مو و تفاوت های میان این دو روش، آشنا کنیم.

 

بوتاکس تراپی مو و اولاپلکس تراپی مو

بوتاکس تراپی مو و اولاپلکس تراپی مو

 

بوتاکس مو چیست؟

احیاء مو با بوتاکس از تکنیک های بسیار رایج در جوانسازی و احیاء موهای آسیب دیده است. که می تواند به عنوان یک حالت دهنده بسیار عمیق برای مو عمل کند و کاری کند تا موها حجیم تر به نظر برسند. در برخی از مواقع موها به دلایل مختلفی نظیر رنگ کردن، استفاده بیش از اندازه دستگاه های حرارتی و … به شدت آسیب می بینند.

در این صورت می توان از روش های درمانی و مراقبتی مانند بوتاکس تراپی برای رفع این آسیب ها استفاده نمود. در بوتاکس تراپی تمامی موها با مواد مخصوص مانند مواد کراتین پوشانده می شوند. این مواد به نرم تر و انعطاف پذیرتر شدن تارهای مو کمک می نمایند. بهترین و مناسب ترین موادی که در بوتاکس تراپی موها مورد استفاده قرار می گیرند، حاوی مواد طبیعی هستند که به تقویت موها می پردازند. از معمول ترین عناصر موجود در مواد بوتاکس تراپی مو می توان به ویتامین E، ویتامین B5، روغن خاویار و کلاژن اشاره نمود.

 

"<yoastmark

 

مزایا و معایب بوتاکس تراپی مو

پیش از آنکه بخواهید برای بوتاکس مو اقدام کنید، بهتر است در ابتدا با مزایا و معایب این روش به خوبی آشنایی پیدا کنید. در این صورت می توانید با آگاهی کامل نسبت به بوتاکس تراپی، از آن استفاده نمایید.

  • مزایا :

انجام بوتاکس مو می تواند به تقویت موهای آسیب دیده کمک نماید و تامین رطوبت از دست رفته موها و درخشان نمودن آن ها از دیگر مزایای بوتاکس تراپی مو می باشد.

مواد مورد استفاده در بوتاکس کاملا طبیعی هستند. پروتئین های مغذی، ویتامین ها، آنتی اکسیدان ها و … از معمول ترین عناصر موجود در مواد بوتاکس تراپی می باشند.

استفاده از این روش می تواند به رفع وز شدگی و موخوره کمک نماید.

همچنین در افزایش حجم ظاهری موها نیز نقش بسیار موثری دارد.

  • معایب :

هزینه نسبتا بالای بوتاکس مو از ابتدایی ترین معایب آن محسوب می شود.

همچنین در صورتی که موهای خود را رنگ کرده باشید، انجام بوتاکس مو می تواند منجر به تغییر رنگ آن ها شود. البته این تفاوت بسیار کم است و ممکن است دیگران متوجه آن نشوند.

 

کاندیدای مناسب برای بوتاکس مو

در صورتی که دچار موخوره و وز شدگی موها شده اید، بوتاکس مو می تواند به شما کمک نماید، تا مشکلات موی خود را رفع نمایید و از طرفی افرادی که موهای آسیب دیده و نازکی دارند، نیز کاندیدای مناسبی برای بوتاکس تراپی مو می باشند. از طرفی بوتاکس تراپی در رفع کم حجمی موها و صافی آن ها نیز بسیار موثر است. به طور کلی تمامی افراد با هر نوع مو می توانند از این روش درمانی و زیبایی برای رفع مشکلات موی خود استفاده نمایند.

بوتاکس تراپی را می توان در منزل نیز انجام داد. اما برند بوتاکس خریداری شده از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. با این وجود مراکز تخصصی در زمینه کراتین و بوتاکس می توانند این کار را اصولی تر انجام دهند و نتیجه دلخواه را حاصل نمایند.

 

کاندیدای مناسب برای بوتاکس مو

کاندیدای مناسب برای بوتاکس مو

 

اولاپلکس مو چیست ؟

اولاپلکس تراپی مو روشی است که به محافظت از موها می پردازد. شاید افراد نسبتا زیادی باشند که دقیقا با کارایی این روش آشنایی نداشته باشند، اما این روش از طرفداران نسبتا زیادی نیز برخوردار است. اولاپلکس برای اولین بار توسط دین کریستال معرفی شد.

 

اولاپلکس تراپی مو چیست و چگونه انجام میشود ؟

 

او به همراه دو پزشک متخصص مولکولی جدید تهیه نمودند و آن را روی موها قرار دادند. مولکول و محصول نهایی توانست به ترمیم موهای آسیب دیده بپردازد. این محصول پیوندهای شکسته شده مو را متصل نمود و منجر به افزایش استحکام موها شد. به همین دلیل است که این روش نقش بسیار موثری در حجیم تر و مستحکم تر نمودن موها دارد.

 

مزایا و معایب احیاء مو با پلکس

اولاپلکس تراپی مو از مزایا و معایب قابل توجهی برخوردار است، که شناخت آن ها بسیار حائز اهمیت است.

  • مزایا :

تقویت و حجیم تر نمودن موها از مهم ترین مزایای اولاپلکس مو است.

 

از طرفی روند اولاپلکس می تواند منجر به روشن تر شدن موها شود. بنابراین اگر موهای خود را دکلره کرده باشید، می توانید مواد دکلره را برای مدت زمان بیشتری روی موهای خود حفظ نمایید.

در ساخت مواد اولاپلکس هیچ نوع چربی استفاده نشده است. بنابراین پوست سر و موهای شما را چرب نمی کند.

 

  • معایب :

پس از انجام اولاپلکس تراپی ، موها دیرتر رنگ می گیرند و روشن می شوند.

استفاده نمودن بیش از اندازه این روش مراقبتی، می تواند میزان رنگ پذیری موها را به شدت کاهش دهد.

 

مزایا و معایب احیاء مو با پلکس

مزایا و معایب احیاء مو با پلکس

 

چه زمانی بهتر است از اولاپلکس مو استفاده نمود ؟

با توجه به ویژگی های اولاپلکس تراپی توصیه می شود از این روش هنگام رنگ کردن موها استفاده شود. زیرا محلول اولاپلکس در صورت رنگ کردن مو از پیوندهای دی سولفیدی محافظت می نماید. بنابراین احتمال آسیب دیدگی موها را در طول رنگ کردن به شدت کاهش می دهد. استفاده از اولاپلکس مو در سه مرحله انجام می شود.

در مرحله اول محلول اولاپلکس زمانی استفاده می شود که موها در حال رنگ شدن است. در این مرحله مواد اولاپلکس با مواد رنگ مو ترکیب می شود و سپس روی موها قرار می گیرد.

پس از این مرحله اولاپلکس زمانی به کار برده می شود که رنگ روی موها در حال شسته شدن است و در این مرحله پس از شستن رنگ مو، محلول اولاپلکس روی موها زده می شود و پس از بیست دقیقه آبکشی می شود.

و در بخش آخر نیز از اولاپلکس به عنوان یک روش درمان خانگی استفاده می شود. به این منظور که شما هر هفته یک بار موهای خود را با کمک مواد اولاپلکس مرطوب می نمایید و سپس شانه می کنید. در این مرحله باید حداقل ده دقیقه مواد روی موها بماند و سپس آبکشی شود.

 

تفاوت های بوتاکس و اولاپلکس مو

اولین تفاوت بوتاکس مو و اولاپلکس تراپی در تکنیک های استفاده از آن ها است. معمولا نحوه انجام بوتاکس تراپی از حساسیت بیشتری برخوردار است. به همین دلیل توصیه می شود که حتما توسط فرد متخصص انجام شود. اما در بسیاری از مواقع اولاپلکس مو را می توان در خانه انجام داد. همچنین اولاپلکس تراپی به منظور محافظت و رطوبت رسانی به موها انجام می شود.

 

بوتاکس تراپی مو یا مزوتراپی مو ؟

 

یکی دیگر از تفاوت های بوتاکس مو و اولاپلکس تراپی، هزینه آن ها است. اولین نکته ای که در تعیین هزینه های بوتاکس و اولاپلکس مو موثر است، محل انجام آن است. برخی از افراد تصمیم می گیرند مواد بوتاکس یا اولاپلکس را تهیه نمایند و در خانه به درمان موهای خود بپردازند. برخی دیگر در مراکز زیبایی موهای خود را بوتاکس تراپی می نمایند. در این صورت قطعا هزینه بیشتر خواهد شد. از طرفی به دلیل مواد مورد استفاده در بوتاکس تراپی، هزینه این کار بیشتر از اولاپلکس تراپی است.

 

تفاوت های بوتاکس و اولاپلکس مو

تفاوت های بوتاکس و اولاپلکس مو

 

بوتاکس تراپی در کراتین مقدم

همانطور که گفته شد بوتاکس مو بهتر است در مراکز معتبر و توسط افراد متخصص انجام شود. اما نکته قابل توجه هزینه نسبتا زیاد این کار است. بنابراین بهتر است مراکز کراتین رایگان و بوتاکس تراپی را انتخاب نمایید، که در کنار کیفیت بالا از قیمت های مناسبی نیز برخوردار باشند.

مرکز کراتین مقدم یکی از مراکز احیاء رایگان مو می باشد، که از بهترین و با کیفیت ترین مواد بوتاکس و کراتین مو استفاده می نماید. این مرکز کراتین رایگان توانسته از سال 1396 کار خود را به صورت تخصصی شروع کند و رضایت مشتریان خود را نیز جلب نماید.

نکته قابل توجه در رابطه با این مرکز کراتین، هزینه خدمات رایگان آن است. کراتین مقدم تنها هزینه مواد بوتاکس را از شما دریافت می نماید و در نهایت به صورت رایگان به شما خدمات ارائه می دهد. به کار بردن با کیفیت ترین و بهترین مواد و متریال های روز دنیا، از مهم ترین و بزرگ ترین ویژگی های این مرکز کراتین است. از طرفی در کنار این ویژگی مرکز کراتین مقدم از تیم حرفه ای و متخصص در زمینه بوتاکس، کراتین و احیاء مو کمک می گیرد. این موضوع موجب شده تا تمامی مشتریان این مرکز از نتیجه کراتین، احیاء و بوتاکس موهای خود رضایت کامل داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

سبد خرید فروشگاه
شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.