مجله آموزشی

مزایا و معایب کراتین مو چیست؟

با در نظر داشتن مزایا و معایب کراتین مو، برخی از مواد کراتینه حاوی مواد شیمیایی فرمالدهید هستند که در اکثر اوقات سرطان زا می باشند.

فهرست مطلب:

امتیاز به این مقاله
مزایا و معایب کراتین مو

مزایا و معایب کراتین مو

 از مهمترین پیامدهای انجام کراتینه است که تا حد زیادی به نحوه انجام آن بستگی دارد. کراتینه یک روش شیمیایی است که در سالن های زیبایی بزرگ و با سابقه انجام می شود. به عبارتی، این تکنیک هم بر روی تقویت ساقه و ریشه مو و هم زیبایی مو تاثیر فوق العاده ای دارد.

در بررسی مزایا و معایب کراتین مو باید به این مسئله توجه شود که این تکنیک برای درمان آسیب دیدگی و ایجاد ظاهر نرم و درخشان در مو قابل اجرا می شود. این روش هزینه های نسبتا بالایی دارد و برای خانم ها و آقایان مناسب است. به همین سبب این روش می تواند در داشتن موی صاف و زیبا به آنها کمک کند.

از آنجا که داشتن موی صاف، ابریشمی و براق از مهمترین خواسته های زنان است لذا، با استفاده از این روش می توانید به این خواسته جامه عمل بپوشانید. پیش از اینکه افراد به این عملیات اقدام کنند باید بر مزایا و معایب کراتین مو آگاه شوند. برخی از مهمترین مزایا و معایب کراتین مو عبارتند از:

مزایای کراتین

مزایای کراتین

مزایای کراتینه مو:

 • مناسب برای انواع مو
 • بدون آسیب برای مو
 • حالت دهی آسان و سریع
 • تاثیرگذاری فوق العاده
 • مراقبت های کمتر
 • بهبود کیفیت ساختار مو
 • فاقد هرگونه عوارض جانبی
 • شانه کردن راحت و آسان و مو
 • مناسب برای مرد و زن
 • تقویت مو
عوارض کراتینه مو

عوارض کراتینه مو

عوارض کراتینه مو:

 • قیمت بالا
 • ماندگاری کوتاه مدت
 • احتمال ریزش مو در برخی اوقات
 • بروز واکنش های آلرژیک
 • مصنوعی بودن محصولات

نکته: افراد باید پیش از کراتینه مو، متناسب با جنس موی خود نوع کراتینه را انتخاب کنند. این عملیات به دلیل اینکه نیازمند دقت و حوصله زیاد است باید به واسطه افراد متخصص صورت بگیرد.

 

عوارض کراتین مو برای کودکان و نکات مربوط به آن:

 مزایا و معایب کراتین مو از جمله مواردی است که در زمان انجام کراتینه کودکان باید مورد توجه ارایشگر واقع شود. این روش بسیار مناسب و موثر است که در سراسر جهان طرفداران زیادی دارد. به سبب اینکه در خلال کراتینه مو، مواد شیمیایی به ریشه و ساقه مو تزریق می شود انجام این روش برای کودکان زیر 12 سال توصیه نمی شود.

لازم به ذکر است بدانید کراتینه مو اغلب به واسطه مواد و محصولات مختلف انجام می شود. این محصولات باید در برند معتبر و مطمئن تهیه شوند. به همین سبب باید برای کاهش عوارض کراتینه از محصولات با کیفیت و مناسب استفاده شود. همچنین این تکنیک در سالن های معتبر و با سابقه و به واسطه افراد متخصص و حرفه ای صورت بگیرد.

عوارض کراتین مو برای کودکان

عوارض کراتین مو برای کودکان

با در نظر داشتن مزایا و معایب کراتین مو، برخی از مواد کراتینه حاوی مواد شیمیایی فرمالدهید هستند که در اکثر اوقات سرطان زا می باشند. چنانچه محصولات کراتینه فاقد مواد شیمیایی و فرمالدهید باشند هیچ گونه خطری برای افراد حتی افراد کم سن ندارند.

به طور کلی، عوارض کراتین مو برای کودکان بسیار است و در صورتی که این عملیات در سالن های معتبر انجام نشود عوارض آن چندین برابر می شوند. یکی از معتبرترین سالن هایی انجام دهنده کراتین مو کودکان، مجموعه کراتین مقدم است. این مجموعه خدمات کراتین کودکان را با کیفیت عالی و محصولات مرغوب با برند معتبر به مشتریان ارائه می دهد.

نکته: چنانچه افراد تمایل دارند موی کودکان خود را کراتینه کنند باید از تمامی مزایا و معایب کراتین مو آگاه شوند. همچین برای انجام این کار سالنی را انتخاب کنند که از محصولات مرغوب و با کیفیت برای کراتینه استفاده می کنند.

پروتئین کراتین مو

پروتئین کراتین مو

 پروتئین کراتین مو و ویژگی های آن:

 همانطور که میدانید مزایا و معایب کراتین مو بسیار است اما فواید این تکنیک بیشتر از مضرات آن است. این روش که به عنوان پروتئین کراتین مو شناخته شده است روشی مدرن و موثر برای حفظ رطوبت و سلامت مو می باشد. در خلال این روش پروتئین به ریشه و ساقه مو تزریق شده و موها صاف و احیا می شوند.

پروتئین کراتین نقش بسیار مهمی در سلامت و تقویت مو دارد به گونه ای که امروزه افراد بیش از پیش به آن روی می آورند. عدم مصرف پروتئین کافی منجر به ریزش مو می شود که در این صورت پروتئین کراتین مو روشی موثر و کارآمد برای بهبود و تقویت مو به شمار می رود.

با در نظر داشتن مزایا و معایب کراتین مو، برای پروتئین کراتین مو از مواد و محصولاتی استفاده می شود که در ترمیم مو موثر می باشند. در صورتی که موی افراد خشک باشد این روش می تواند خشکی آنها را از بین برده و به عنوان آبرسان قوی عمل نماید.

برخی از مهمترین مزایای پروتئین کراتین مو عبارتند از:

 • حفظ حالت مو و خاصیت ارتجاعی آن
 • برطرف کردن خشکی و وز شدن مو
 • رفع شکستگی و ریزش مو
 • حفظ ضخامت و ساختار مو

نکته: پروتئین کراتین مو صرف نظر از مزایا و معایب کراتین مو، به دو حالت اعمال و اجرا می شود:

 • پروتئین درمانی مرطوب کننده
 • پروتئین درمانی ترمیم کننده

پروتئین کراتین مو تکنیکی کارآمد است که مستلزم دقت و تخصص زیاد می باشد. این روش تنها در سالن های معتبر و به واسطه آرایشگر متخصص و مجرب قابل اجرا می باشد.

 

فواید کراتینه مو

فواید کراتینه مو

فواید کراتینه مو و نکات مربوط به آن:

 یکی از برجسته ترین فواید کراتینه مو، صافی و خوش حالتی مو است که تا حدودی به جنس مو بستگی دارد. افرادی که دارای موی وز و فر هستند یکی از دغدغه های آنها برطرف کردن فری مو است. کراتینه با فولیکول مو به صورت مستقیم در ارتباط است و منافذ مو را با محصولات کراتین پوشش می دهد. با انجام این روش مو براق و زیبا می شود.

علی الرغم توجه به مزایا و معایب کراتین مو، ماندگاری و دوام این تکنیک برای افراد حائز اهمیت است. دوام این کار تا حد زیادی به مهارت آرایشگر و نوع مواد کراتینه بستگی دارد. به هر اندازه مواد کراتینه با کیفیت و معتبر باشند، دوام و ماندگاری کراتینه نیز افزایش می یابد.

برخی از مهمترین و برجسته ترین فواید کراتینه مو عبارتند از:

 • صاف کردن مو
 • احیا و بازسازی مو
 • پر کردن منافذ باز مو با استفاده از پروتئین و کراتین
 • افزایش زیبایی و جذابیت مو
 • براقیت و درخشندگی مو
 • حفظ سلامت مو

نکته: علاقه مندان به کراتینه مو ضمن آگاهی از مزایا و معایب کراتین مو باید به برخی جزئیات پیرامون کراتینه نیز توجه اساسی داشته باشند. به عنوان مثال، به منظور افزایش امتیازات و فواید کراتینه مو مردان و زنان باید به سالن هایی مراجعه شود که از تخصص و تجربه کافی در این زمینه برخوردار هستند.

گاهی اوقات افراد بدون توجه به مزایا و معایب کراتین مو، این عملیات را در منزل انجام می دهند. در این صورت نه تنها نتیجه دلخواه حاصل نمی شود بلکه برخی آسیب های جدی نیز در مو بروز می یابد. به همین سبب برای جلوگیری از بروز برخی آسیبها در مو از کراتینه کردن در منزل به صورت جدی خودداری شود.

قیمت کراتین احیا کننده مو

قیمت کراتین احیا کننده مو

 قیمت کراتین احیا کننده مو با در نظر داشتن مزایا و معایب کراتین مو:

 علاوه بر مزایا و معایب کراتین مو، یکی از فاکتورهایی که در زمان کراتینه برای افراد مهم و اساسی است، قیمت کراتینه می باشد. کراتینه که شامل دو نوع احیا و صافی است امروزه طرفداران بسیاری دارد. عناصر و عوامل مختلف بر روی تعیین قیمت کراتین احیا کننده مو تاثیر گذار است که عبارتند از:

 • نوع مواد و محصولات:

مواد کراتینه که در انواع و برندهای متعدد در بازار موجود است کیفیت آنها نیز با یکدیگر متفاوت می باشد. به هر اندازه برند معتبرتر و کیفیت بالاتر باشد قیمت کراتین احیا کننده مو نیز به مراتب افزایش می یابد.

 • حجم و بلندی مو:

یکی دیگر از عوامل موثر بر تعیین قیمت کراتین احیا کننده مو، حجم و ارتفاع مو است. به هر اندازه حجم و ارتفاع مو بیشتر باشد قیمت این فرآیند نیز افزایش می یابد.

 • شهرت سالن و فرد آرایشگر:

سالن های زیبایی و شهرت آنها از دیگر عناصر تاثیرگذار در تعیین قیمت کراتین احیا کننده مو می باشد. قیمت کراتینه در مکان های مختلف یکسان نیست و از مکانی به مکان دیگر و از سالنی به سالن دیگر متفاوت می باشد.

در پاره ای از اوقات افراد گمان میکنند قیمت کراتین احیا کننده مو در بروز مزایا و معایب کراتین مو تاثیرگذار است. بررسی ها نشان می دهد چنانچه محصولات و مواد کراتینه مرغوب و با کیفیت باشند مزایای این تکنیک بیش از معایب آن است.

امروزه برندهای تقلبی از مواد کراتینه وارد بازار شده که بر روی مو تاثیر منفی دارد و آسیب هایی به آن وارد می کند. بنابراین در زمان انتخاب و خرید مواد کراتینه باید با افراد متخصص مشورت هایی صورت بگیرد.

مزایای کراتین مو

مزایای کراتین مو

مزایا  کراتین مو در مجموعه کراتین مقدم:

 یکی از نکات مهم و تاثیرگذار پیرامون مزایا و معایب کراتین مو، دقت در انجام این کار و تخصص آرایشگر است. چنانچه این تکنیک با دقت و حوصله زیاد انجام شود فواید و مزایای آن بیشمار می باشد. آرایشگر برای کاهش عوارض کراتینه باید به برخی فاکتورها نظیر توجه به جنس مو، نوع مواد کراتینه و برند آنها اهتمام ویژه ای داشته باشند.

یکی از بزرگترین و معتبرترین سالن انجام دهنده کراتین، مجموعه کراتین مقدم است. این سالن ضمن توجه به مزایا و معایب کراتین مو، خدمات کراتینه را به واسطه نیروی متخصص و مجرب خود به مشتریان ارائه می دهد.

عملیات کراتینه در میان خانمها و آقایان طرفداران بسیاری دارد. از این رو، کراتینه باید در مراکزی انجام شود که دارای تخصص و تجربه کافی می باشند. قیمت کراتین احیا کننده مو در میان مردان کمتر از زنان است چرا که موی آنها کم حجم و احتمال آسیب دیدگی در آن به صورت ناچیز است.

افرادی که تمایل به کراتینه مو دارند ضمن توجه به مزایا و معایب کراتین مو، باید در انتخاب سالن نیز دقت کنند. به منظور حفظ اطمینان از کیفیت و ماندگاری کراتینه مو توصیه می شود به مجموعه کراتین مقدم مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

سبد خرید فروشگاه
شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.