مجله آموزشی

برای کراتینه کردن موهای خود به مرکز تخصصی کراتین مو بروید

در ابتدا توضیحاتی در خصوص کراتینه کردن موها داده شده است و پس از آن به این موضوع پرداخته شده است که چرا باید به مرکز تخصصی کراتین مو برای انجام روش های صافی مو برویم و بعد از آن نیز به بوتاکس مو و دیگر روش های صافی مو تک به تک پرداخته شده است.

فهرست مطلب:

امتیاز به این مقاله

برای کراتینه کردن موهای خود به مرکز تخصصی کراتین مو بروید.

از آنجایی که انجام کراتینه کردن موها کار حساس و پر ریسکی می باشد. برای انجام این کار حتما به مرکز تخصصی کراتین مو مراجعه نمایید.

اما آیا اطلاعات لازم در خصوص کراتینه کردن موها را دارید؟

هدف اصلی و نهایی کراتینه کردن موها ، احیا موهای آسیب دیده و همچنین موی لخت و فاقد هر گونه وزی و یا بد حالتی می باشد.

کراتینه کردن موها

کراتینه کردن موها

اما آیا علت مجعد بودن موها را می دانید ؟

دلیل اصلی وزی و مجعد بودن موها کمبود ماده ای به نام کراتین می باشد. کراتین یک نوع پروتئین می باشد که در مو وجود دارد و علت اصلی استحکام موها است.

عوامل مختلفی ممکن است باعث کم شدن میزان کراتین در موها شود. که این عوامل مانند بالا رفتن سن ، استفاده دائمی از مواد شیمیایی و… می باشد.

کراتینه کردن موها باعث می شود که پروتئین از دست رفته موها به مو بازگردد. عمل کراتینه کردن مو به جز اینکه پروتئین های از دست رفته مو را به مو باز می گرداند.

باعث می شود که موها درخشان و براق شوند. از وز شدن و مجعد بودن موها جلوگیری کند ، باعث می شود موها پر حجم تر از حالت عادی به نظر برسند و…

یک سری نکات عمومی وجود دارد که قبل از کراتینه کردن موها حتما در ارتباط با آن آگاهی داشته باشید.

مورد اول

اینکه عمل کراتینه کردن حتما برای موهای وز انجام می شود و اگر موی لخت و صاف دارید از انجام این کار اجتناب نمایید.

مورد دوم

که خیلی مهم تر از مورد اول می باشد و بسیار حائز اهمیت است این موضوع می باشد که برای کراتینه کردن موها حتما به یک مرکز تخصصی کراتین مو مراجعه نمایید. و از سپردن کار به دست آرایشگران غیر حرفه ای خودداری نمایید. چرا که کراتینه کردن موها بسیار مهم بوده و ممکن است اگر به دست فردی نابلد انجام شود تبعات جبران ناپذیری را در پی داشته باشد.

برای کراتینه کردن موها ابتدا فردی که این کار را انجام می دهد موهای شما را شسته. و بعد از آن سرمی که مربوط به عمل کراتینه کردن موها می باشد را به موی سر شما می زند.

بعد از آن به وسیله گرمایی که به موی شما داده می شود صافی مو را در پی خواهد داشت.

بعد از کراتینه کردن موها به مدت 3 روز موهای خود را با کش و یا کلیپس نبندید. همچنین از شستن موهای خود با شامپوهای شامل سولفات پرهیز نمایید. چرا که شامپوهای دارای سولفات باعث از بین بردن کراتین مو می شوند.

همچنین اگر عمل کراتینه کردن موها را در یک مرکز تخصصی کراتین مو انجام دهید آرایشگر شما شامپوی مناسب موی سر شما را معرفی خواهد کرد.

نکته ای که وجود دارد این است که در کراتین کردن موهای شما تا 80 درصد صاف می شوند. و مدت زمان ماندگاری این روش بین 4 تا 6 ماه می باشد و اگر قرار باشد تا 100 درصد صافی به موهای شما هدیه شود. باید از روش های مکمل استفاده نمایید که در ادامه تک به تک به توضیح آن ها خواهیم پرداخت.

بوتاکس مو

بوتاکس مو

از بوتاکس مو اطلاعاتی دارید و می دانید به چه مرکز تخصصی کراتین مو مراجعه نمایید؟

هر زمان که صحبت از چین و چروک صورت می شود از روشی به نام بوتاکس مو یاد می شود. تا بتواند درمانی برای از بین بردن چین و چروک صورت باشد اما زمانی که صحبت از بوتاکس مو می شود منظور چیست؟

بوتاکس مو یک روش درمانی است که باعث از بین رفتن وزی و مجعد بودن موها می شود. این روش یک روش کاملا طبیعی و بدون دخالت مواد شیمیایی در درمان مو می باشد.

به عبارتی بهتر از مواد شیمیایی در بوتاکس مو استفاده نمی شود. و به جای آن از مواد طبیعی مانند ویتامین ها که ویتامین E و B5 ، روغن خاویار و… استفاده می شود. برای انجام بوتاکس مو به یک مرکز تخصصی کراتین مو مراجعه نمایید. چرا که کار این مراکز تنها محدود به کراتین نیست و سایر روش های صافی مو هم انجام می شود. علت اینکه توصیه می شود به مرکز تخصصی کراتین مو مراجعه نمایید. در این است که این مراکز به صورت کاملا حرفه ای عمل کراتینه کردن ، بوتاکس مو و…. را انجام می دهند. و شما از نتیجه کار راضی خواهید بود و از بابت هدر نرفتن پول و وقت خود اطمینان دارید. علاوه بر این ، این مراکز از مواد اولیه مرغوب و کاملا درجه یک برای موهای شما استفاده می کنند.

در عمل بوتاکس مو ، مو بازسازی می شود و اگر شکافی در الیاف موی شما موجود باشد برطرف می شود و نتیجه آن موی براق و لختی است که شما خواهید داشت.

بوتاکس مو یک روش مکمل برای صافی مو

همانطور که در بالا گفته شد بوتاکس مو یک روش مکمل برای صافی مو می باشد. و به تنهایی موهای شما را صاف و یا لخت نمی کند پس در ابتدا بهتر است تا عمل کراتینه کردن موها را انجام دهید. و پس از آن از این روش استفاده نمایید. البته که می توان استثنایی هم در نظر گرفت به این صورت که موهای شما خیلی وز و یا مجعد نباشد. در این صورت این روش به تنهایی پاسخگوی توقعات شما خواهد بود.

بوتاکس مو برای تمامی موها مناسب است به این معنی که ممکن است موهای شما از رنگ و یا دکلره کردن زیاد آسیب دیده باشد. پس بوتاکس مو می تواند باعث احیا موهای آسیب دیده نیز شود.

بوتاکس مو مانند کراتینه کردن مو یک روش صافی دائمی به حساب نمی آید. و محدودیت زمانی برای ماندگاری دارد و پس از مدت زمان معین مجدد باید این عمل تمدید شود. عموما ماندگاری بوتاکس مو بین 2 تا 4 ماه می باشد.

بعد از انجام بوتاکس مو باید و نباید هایی وجود دارند که باید انجام شود. تا اثر این عمل از بین نرود. یکی از مهمترین عوامل شستن موی سر با شامپوهایی که حاوی سولفات هستند می باشد. تا 2 روز پس از انجام بوتاکس مو ، موهای خود را نبندید و بلافاصله پس از انجام بوتاکس مو به حمام نروید.

صافی مو

صافی مو

آیا بوتاکس مو عارضه ای دارد؟

از آنجایی که عمل بوتاکس مو بدون دخالت هیچ گونه ماده شیمیایی صورت می گیرد. پس بسیار بعید است که عارضه ای در پی داشته باشد. و تا به الان گزارشی مبنی بر عوارضی که ممکن است فرد پس از بوتاکس مو دچار آن شود ارائه نشده است. با این حال توصیه می شود حتما به یک مرکز تخصصی کراتین مو مراجعه نمایید. تا این کار را برای شما انجام دهند.

ابریشم سازی مو را در مرکز تخصصی کراتین مو انجام دهید.

به طور کلی رنگ کردن مو ، دکلره کردن و… باعث آسیب مو می شود. و به مرور زمان و انجام این عمل موها خشک و کدر می شود و براقی و لختی که مو قبلا داشته است را ندارد. به سبب همین علت افراد و بیشتر قشر خانم ها به دنبال درمانی برای حل این مشکل هستند. یکی از این روش ها ابریشم سازی مو می باشد. که خانم ها برای احیا موهای آسیب دیده خود به سراغ آن می روند. ابریشم سازی مو مانند کراتینه کردن مو نمی باشد و در آن از مواد شیمیایی استفاده نمی شود. این تکنیک بیشتر در فصل تابستان پر تقاضا می باشد چرا که به علت افزایش رطوبت و دمای هوا موها حالت وزی و فری به خود می گیرند. و افرادی که خواهان انجام این عمل هستند می توانند در این فصل موی صاف و لخت داشته باشند.

علاوه بر این ، این روش برای افرادی که به صورت ژنتیکی و یا ارثی موهای بد حالت دارند. نیز مناسب است ، ماندگاری این روش نیز دائمی نمی باشد. و نیاز به تمدید آن ندارید پس برای انجام این کار به مرکز تخصصی کراتین مو مراجعه نمایید. تا کار شما را به نحو احسن انجام دهد. لازم به ذکر است که ابریشم سازی نیز مانند بوتاکس مو یک روش مکمل صافی به شمار می آید.

موهای آسیب دیده

موهای آسیب دیده

آیا برای اصلاح روش های دیگری وجود دارد؟

جواب این سوال بله است به جز بوتاکس مو ، ابریشم سازی مو و کراتینه کردن موها روش های دیگر همچون پروتئین تراپی و ریباندینگ نیز وجود دارد. که برای اصلاح ساختار موهای آسیب دیده ، مجعد و یا بد حالت از آن ها استفاده می شود.

 

ریباندینگ مو چیست و چه تفاوتی با کراتینه کردن موها دارد؟

این روش یکی از روش های متداول برای صافی مو می باشد. که مانند کراتینه کردن از مواد شیمیایی برای صاف کردن موها از آن استفاده می شود. اما تنها وجه تشابه آن با کراتینه کردن این مورد می باشد و تفاوت های بسیار زیادی با کراتینه کردن موها دارد. ریباندینگ به صورت کلی ساختار مو را نابود می کند و موی طبیعی شما را به موی مرده تبدیل می کند. البته که در عوض صافی را به موی شما هدیه می دهد.

در حقیقت باید گفته شود شما بعد از انجام این عمل دیگر موی طبیعی خود را ندارید. و حتی بعد از مدت زمانی موی شما کاملا مجعد ، بد حالت و وز خواهد شد ، در بعضی مراکز تخصصی کراتین مو این عمل هم انجام می شود. اما توصیه ما به شما عزیزانی که این مقاله را می خوانید این است که به جای انجام این عمل از کراتینه کردن موها استفاده نمایید. چرا که بدون آسیب موهای شما صاف می شود.

تفاوت دیگری که ای روش با ریباندیگ مو دارد در این است که هر چقدر مقدار کراتین در موی شما کمتر باشد موی شما به همان مقدار بد حالت می شود پس در کراتینه کردن هدف این است که کراتین به ساقه های موی شما تزریق می شود.

پروتئین تراپی چیست

پروتئین تراپی چیست

چیست و آیا انجام آن در مرکز تخصصی کراتین مو امکان پذیر است؟

همانطور که به کرات در طی مقاله به آن اشاره شد علت اصلی مجعد و وز بودن موها را باید در کمبود ماده ای به نام کراتین جستجو کرد. که نوعی پروتئین می باشد ، علت کم شدن کراتین در موها می تواند علل مختلفی داشته باشد. که یکی از مهمترین علت های آن می تواند رنگ کردن مداوم موها ، شستشوی نامناسب موها و… باشد.

در مرکز تخصصی کراتین مو ، پروتئین های هیدرولیزه شده به مو متصل می شوند. و باعث می شود لایه های کوتیکول مو تقویت شوند.

 

کمبود کراتین در موی سر شما دارای نشانه هایی می باشد که به هر کدام اشاره می کنیم.

ریزش بیش از اندازه و شکستگی موها

ریزش شدید و بیش از اندازه موها می تواند هشدار دهنده موضوع کمبود پروتئین در موها باشد البته که این موضوع را مد نظر داشته باشید که ریزش 100 عدد تار مو در روز طبیعی می باشد.

نازک شدن موها

موهایی نازک و نرم می تواند زنگ خطری برای کمبود پروتئین در موی شما باشد.

احیا موهای آسیب دیده

احیا موهای آسیب دیده

پروتئین تراپی به دو دسته تقسیم می شوند

به دو دسته پروتئین درمانی ترمیم کننده و پروتئین درمانی مرطوب کننده تقسیم می شوند.

پروتئین درمانی ترمیم کننده یک روشی نویت و جدید است. که برای احیا موهای آسیب دیده از آن استفاده می شود. و کار آن این است که رطوبت و مواد مغذی که موی سر شما به آن احتیاج دارد را فراهم می کند.

پروتئین درمانی مرطوب کننده برای موهای آسیب دیده و خشک استفاده می شود و به این وسیله دهیدراته می شود.

در پروتئین تراپی در ابتدا موهای سر شما شسته می شوند. سپس موها به وسیله حوله خشک می شوند و بعد از این مرحله مواد به موی سر شما زده می شود. و پس از آن کمی منتظر می ماند تا این مواد خشک شود سپس مجدد موها شسته می شود. و در انتها مرطوب کننده به موی سر شما زده می شود که این مرحله بسیار مرحله مهمی به حساب می آید.

دیدگاهتان را بنویسید

سبد خرید فروشگاه
شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.