مجله آموزشی

درمان وزی مو

درمان وزی مو یکی از شایع ترین و زجرآورترین عارضه هایی است که افراد با آن مواجه شده اند. وزی مو سبب از بین رفتن حالت مو و نا آراستگی آن می شود. این مشکل به صورت مشترک در بین آقایان و خانم ها مشاهده می شود و بر روی زیبایی ظاهری آنها تاثیر فوق العاده ای دارد. به همین سبب وزی مو یکی از دغدغه های افراد به ویژه خانم ها به شمار می رود.

فهرست مطلب:

5/5 - (1 امتیاز)

درمان وزی مو یکی از شایع ترین و زجرآورترین عارضه هایی است که افراد با آن مواجه شده اند. وزی مو سبب از بین رفتن حالت مو و نا آراستگی آن می شود. این مشکل به صورت مشترک در بین آقایان و خانم ها مشاهده می شود و بر روی زیبایی ظاهری آنها تاثیر فوق العاده ای دارد. به همین سبب وزی مو یکی از دغدغه های افراد به ویژه خانم ها به شمار می رود.

 پیرامون درمان وزی مو لازم است بدانید افرادی که دارای موی وز هستند اغلب موهایشان خشک است و رطوبت کمتری به موی انتها رسیده است. در واقع، مهمترین و اصلی ترین علت وزی مو، کمبود رطوبت مو است. به عبارتی، موی آسیب دیده و خشک قدرت فوق العاده ای در جذب رطوبت دارد به همین سبب بیشتر در معرض این مشکل (وزی مو) قرار می گیرد.

لازم به ذکر است بدانید زمانی که مو دچار آسیب شده و خشک می شود کوتیکول مو بلند شده و راه برای نفوذ رطوبت به ساقه مو باز می شود. این همان عارضه وزی مو است که در اثر عوامل مختلف بروز می یابد. از این رو، افراد همواره به دنبال راهکارهایی برای درمان آن هستند .

وزی مو از جمله مشکلاتی است که تا حد زیادی به جنس مو بستگی دارد. این عارضه دارای انواع متعددی است:

 • سطحی
 • هاله ای
 • انتهای مو
 • توپ پفی

نکته: نحوه درمان این مشکل در افراد به صورت متغیر و متفاوت است و به عوامل و فاکتورهای متعددی نظیر جنس و نوع مو بستگی دارد. گاهی اوقات برای درمان این عارضه از روش های خانگی و طبیعی استفاده می شود. اما یکی از بهترین و موثرترین روش های درمان وزی، مراجعه به سالن های معتبر و با سابقه می باشد.

 

درمان وزی مو

درمان وزی مو

 

عوامل موثر در وزی مو:

 

همانطور که می دانید درمان وزی مو یکی از دغدغه های مهم افراد است که با استفاده از راهکارهای مختلف صورت می گیرد. برخی عوامل در بروز وزی مو تاثیرگذار است که برجسته ترین آنها عبارتند از:

 • شستن مو با آب داغ و دمای بالا:

آب داغ چربی طبیعی مو را بین برده و آن را خشک می کند و در نهایت سبب وزی مو می شود.

 • استفاده مکرر و مداوم از وسایل حرارتی:

استفاده مداوم از برخی ابزارهای حرارتی نظیر اتوی مو سبب خشکی، شکنندگی و وزی مو خواهد شد.

 • شستن بیش از حد مو:

شستن بیش از حد مو و استفاده از شامپوی نامناسب در بروز وزی مو تاثیر زیادی دارد. از این رو، برای درمان وزی مو باید موهای خود را با شامپوی نرم کننده مناسب بشویید.

 • ایجاد صدمه و آسیب در قسمت انتهایی مو:

همانطور که میدانید به هر اندازه مو شکننده و موخوره دار باشد احتمال بروز آسیب و صدمه در آن بیشتر است. به منظور جلوگیری از وزی مو باید مو را به طور مکرر کوتاه کنید و از روغن و سرم های مخصوص برای قسمت انتهای مو استفاده کنید.

 • خشک کردن مو با حوله زبر و خشن:

برای جلوگیری از وزی مو و درواقع  درمان وزی مو باید تا حد امکان از حوله میکروفایبر برای خشک کردن مو استفاده شود.

 • شانه زدن مو بعد حمام:

از دیگر عواملی که بر روی بروز و ایجاد وزی مو موثر است شانه کردن مو بلافاصله بعد از حمام است. از این رو، ابتدا مو را خشک کرده و سپس آنها را شانه کنید.

نکته: علاوه بر موارد فوق، برخی عوامل در بروز این عارضه تاثیرگذار است. از این رو، باید با استفاده از تکنیک ها و روش های موثر برای درمان وزی مو اقدام شود.

 

عوامل موثر در وزی مو

عوامل موثر در وزی مو

 

ترفندها و راهکارهای درمان وزی:

 

درمان وزی مو از جمله مشکلاتی است که همواره ذهن افراد را درگیر کرده است. به عبارتی، افراد می توانند با تکیه بر روش های موقت و نیمه دائم این عارضه را برطرف کنند. لازم به ذکر است بدانید امکان نرم شدن و مرتب شدن موی وز وجود دارد اما درمان قطعی و دائم آنها امکان پذیر نمی باشد.

برخی راهکارهای و ترفندها برای درمان وزی مو وجود دارد که مهمترین و کارآمدترین آنها عبارتند از:

 • شستن کمتر موهای وز:

استفاده از شامپوی مناسب و شستشوی منظم سبب حفظ رطوبت مو می شود. رطوبت طبیعی مو نیز از وز شدن و خشکی مو خودداری می کند.

 • حالت دادن به مو و خشک کردن آنها:

به منظور داشتن موی زیبا و خوش حالت باید پس از استحمام، مو به طور طبیعی و بدون استفاده از ابزارهای حرارتی خشک شود.

 • استفاده از محصولات بهداشتی و نرم کننده های مناسب برای حالت دهی مو:

یکی از موثرترین روش های درمان وزی مو، استفاده از محصولات و نرم کننده های بهداشتی در برند معتبر است. این محصولات موجب آبرسانی و حفظ رطوبت موهای خشک و در نهایت کنترل و جلوگیری از وزی مو می شوند.

 • استفاده از برس مخصوص موهای وز:

استفاده از برس مخصوص می تواند از گره خوردگی و در هم پیچیدگی مو جلوگیری کند. توصیه می شود افراد از برس مخصوص و مناسب برای شانه کردن موی خود استفاده کنند.

 • کوتاه کردن مرتب مو:

شایان ذکر است بدانید به هر اندازه موخوره و آسیب در مو بیشتر باشد حالت وزی آن به مراتب بیشتر است. از این رو، با کوتاه کردن مو به طور مکرر از بروز این عارضه (وزی مو) جلوگیری کنید.

نکته: علاوه بر روش های فوق، برای درمان وزی مو، برخی راهکارهای طبیعی و خانگی نیز مفید و موثر می باشند.

 

ترفندها و راهکارهای درمان وزی

ترفندها و راهکارهای درمان وزی

 

محصولات و ماسک های مناسب برای درمان مو:

 

همانطور که اشاره شد درمان مو با استفاده از روش ها و ترفندهای متعددی امکان پذیر است. در پاره ای از اوقات افراد مایل به درمان این عارضه با استفاده از راهکارهای خانگی و طبیعی هستند که مهمترین آنها عبارتند از:

 1. زیتون
 2. جوجوبا
 3. بادام
 4. آلوئه ورا
 5. نارگیل
 6. سرکه سیب
 7. وازلین
 8. ماسک پیاز و ماست

نکته: علاوه بر موارد فوق، استفاده از رژیم غذایی مناسب نیز می تواند در کنترل و درمان مو تاثیرگذار باشد.

با پیشرفت تکنولوژی تحولاتی شگرف در روش ها و تکنیک های درمان وزی مو به وجود آمده است. با استفاده از برخی صاف کننده ها افراد می توانند به آسانی و در سریع ترین زمان به صاف کردن موهای خود اقدام کنند. در واقع، برخی مواد به عنوان مواد کراتینه در بازار موجود است که می تواند برای درمان این عارضه مفید و موثر واقع شود.

به طور کلی، استفاده از مواد کراتینه یکی از موثرترین و کارآمدترین روش های درمان وزی است که در منزل و سالن های زیبایی قابل اجرا می باشد. به منظور ارتقای کیفیت و کارایی کراتینه، توصیه می شود این تکنیک در سالن های زیبایی معتبر و باسابقه انجام شود.

نکته: دوام و ماندگاری کراتینه نسبت به دیگر روش ها و راهکارهای درمان مو بیشتر می باشد. نکته قابل توجه این است که سالن های زیبایی از مواد کراتینه در برند معتبر با عالی ترین درجه کیفیت استفاده می کنند.

 

محصولات و ماسک های مناسب برای درمان مو

محصولات و ماسک های مناسب برای درمان مو

 

نکات مهم پیرامون درمان آن:

 

یکی از نکات مهم پیرامون درمان وزی مو، این است که این عارضه اغلب در فصل زمستان تشدید می شود. چرا که در این فصل رطوبت به اندازه کافی به مو نرسیده و مو خشک می شود. از این رو، توصیه می شود به منظور آبرسانی به مو از محصولات هیدراته معتبر در اشکال گوناگون اعم از ماسک ها و نرم کننده های با کیفیت استفاده شود.

کراتینه مو یکی از روش های طبیعی و موثر برای درمان مو می باشد که اغلب در سالن های معتبر و با سابقه صورت می گیرد. در خلال این روش فولیکول های مو تقویت شده و زیبایی و جذابیت مو چندین برابر می شود.

به عبارتی، کراتینه مو یکی از پرکاربردترین راهکارهای وزی مو است که نه تنها بر روی زیبایی ظاهری مو تاثیرگذار بوده بلکه آسیب های موجود در مو را نیز برطرف می کند. مواد کراتین بر روی احیا و بازسازی مو نیز نقش مهم و موثری ایفا می کند.

انجام و اجرای کراتینه مو به عنوان یکی از روش های درمان وزی ، اقدامی کاملا تخصصی است. به همین سبب باید این اقدام توسط افراد متخصص و مجرب صورت بگیرد. به منظور مشاهده فواید و عملکرد فوق العاده این روش، باید به مراکز و سالن های معتبر مراجعه شود.

 

نکات مهم پیرامون درمان آن

نکات مهم پیرامون درمان آن

 

مجموعه کراتین مقدم و احیاء مو:

 

یکی از مهمترین و با کیفیت ترین خدمات مجموعه کراتین مقدم، برطرف کردن و درمان وزی مو با استفاده از کراتینه است. این مجموعه با استفاده از مواد مناسب و با کیفیت توانسته آسیب های موجود در مو را برطرف کرده و آنها را صاف کند.

مجموعه کراتین مقدم یکی از معتبرترین سالن های مربوط به احیا و بازسازی مو است. این مجموعه تمامی خدمات مربوط به مو را در عالی ترین درجه کیفیت به مشتریان ارائه می دهد. یکی از امتیازات بارز و برجسته این مجموعه تهیه و خرید مواد کراتینه به صورت مستقیم و بدون واسطه است.

نکته قابل توجه این است که درمان وزی مو با دوام و ماندگاری نسبتا بالا در مجموعه کراتین مقدم امکان پذیر است. این مجموعه، مواد کراتینه را در برند معتبر تهیه و مورد استفاده قرار می دهد. چنانچه افراد مایل به برطرف کردن و درمان وزی موی خود هستند می توانند به این مجموعه مراجعه کنند و از خدمات بی نظیر آنها بهره مند شوند.

نکته: علاوه بر کیفیت و کارایی، مجموعه کراتین مقدم با در نظر داشتن هزینه مناسب، خدمات خود را به مشتریان ارائه می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

سبد خرید فروشگاه
شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.