مجله آموزشی

نکات مهم پیرامون روغن آرگان

تقویت مو با روغن آرگان

تقویت مو با روغن آرگان که حاوی اسیدهای چرب و آنتی اکسیدان های قوی است از بهترین روش های احیاء مو می باشد را در این صفحه یاد خواهیم گرفت.

فهرست مطلب:

امتیاز به این مقاله

تقویت مو با روغن آرگان که یکی از روغن های پرکاربرد طبیعی و گیاهی است که از درخت آرگان به دست می آید. این روغن از کارایی و خواص بیشماری برخوردار است و برای حفظ سلامت پوست و مو موثر است. همچنین این روغن به روش های مختلف استعمال می شود و تاثیر آن به وفور قابل مشاهده می باشد.

لازم به ذکر است بدانید روغن آرگان حاوی اسیدهای چرب و آنتی اکسیدان های قوی است. ویتامین های موجود در این روغن می تواند در بهبود و حفظ سلامت پوست و مو نقش مهم و موثری ایفا کند. این روغن را می توان به صورت ترکیبی با دیگر مواد یا به تنهایی مورد استفاده قرار داد.

خواص بیشمار و فوق العاده روغن آرگان سبب شده تا این محصول در بسیاری از صنایع آرایشی و بهداشتی مورد استفاده قرار بگیرد. در واقع این روغن، نوعی راهکار درمانی خانگی و طبیعی برای حفظ سلامتی و زیبایی است که روز به روز با استقبال بیشتری مواجه شده است.

یکی از مهمترین فاکتورهای زیبایی ظاهری افراد، داشتن موی پرپشت و سالم است. داشتن موی درخشان و سالم نه تنها بر روی ظاهر فرد تاثیرگذار بوده بلکه منجر به افزایش اعتماد به نفس در فرد می شود. در پاره ای از اوقات مو در معرض برخی آسیبها نظیر حرارت، استفاده از مواد شیمیایی و … قرار گرفته و فولیکول های مو از بین می رود. از این رو، افراد می توانند با استفاده از برخی مواد و محصولات طبیعی نظیر روغن آرگان موهای خود را تقویت کنند.

نکته: استفاده از روغن آرگان برای تقویت مو در منزل و سالن های آرایشی معتبر و با سابقه امکان پذیر است. لذا توصیه می شود به منظور شناسایی برند اصل و تقلبی این روغن، با افراد متخصص مشورت کنید.

 

تقویت مو با روغن آرگان

تقویت مو با روغن آرگان

 

مزایای تقویت مو با روغن آرگان:

 

همانطور که میدانید روغن آرگان یکی از محصولات موثر برای بهبود و تقویت مو به شمار می رود. این روغن از جوانب مختلف برای مو مفید است و از احتمال بروز هرگونه آسیب و عارضه جانبی به مو خودداری می کند.

آرگان از فواید و خواص ویژه ای برخوردار است و استفاده از آن به معنای پیشگیری از بروز آسیب ها و حفظ سلامت مو می باشد. برخی از برجسته ترین مزایای روغن آرگان عبارتند از:

 • تقویت کننده ساقه مو:

این روغن به سبب اینکه حاوی ویتامین و اسیدهای چرب است می تواند تقویت کننده موثری برای ساقه مو باشد.

 • مرطوب کننده و آبرسان:

یکی از مهمترین مزایای روغن آرگان، خاصیت مرطوب کنندگی و آبرسانی مو است که از خشکی مو جلوگیری می کند. مرطوب کنندگی مانع بروز برخی آسیبها نظیر موخوره و شوره می شود.

 • ضد التهاب:

این روغن با دارا بودن خاصیت ضد التهابی از سلامت پوست سر محافظت می کند. با استفاده از این روغن، قارچها و عفونت های پوست سر درمان شده و مو تقویت می شود.

 • براق کننده:

روغن آرگان با نفوذ به تارهای مو از وز شدن و فری مو جلوگیری می کند و سبب براق شدن و درخشندگی مو می شود.

 • افزایش خاصیت ارتجاعی مو:

این روغن به سبب وجود آنتی اکسیدان ها و اسیدهای چرب، خاصیت ارتجاعی مو را افزایش داده و مو را زیبا و جذاب می کند.

 • کاهش شکنندگی مو:

ویتامین E موجود در روغن آرگان از فولیکول های مو محافظت می کند و مانع شکنندگی آنها می شود. همچنین آنتی اکسیدان های موجود در این روغن نیز آسیب های جدی مو را برطرف می کند.

نکته: چنانچه موی شما با هر یک از آسیب ها و عارضه های فوق مواجه شده می توانید با استفاده از این روغن آنها را تقویت کنید.

 

مزایای تقویت مو با روغن آرگان

مزایای تقویت مو با روغن آرگان

 

روش استفاده از روغن پرخاصیت آرگان برای تقویت مو:

 

روغن آرگان یکی از راهکارهای موثر درمانی برای تقویت مو و برطرف کردن آسیب های موجود در مو است. این روغن در صورتی می تواند کارایی و عملکرد لازم را داشته باشد که مدت معینی بر روی پوست سر باقی بماند و به درستی استعمال شود.

به منظور بروز نتایج مناسب و مطلوب در اثر استفاده از روغن آرگان، افراد باید روش و طریقه استفاده صحیح از این روغن را بدانند. چنانچه این روغن با مواد و روغن های دیگر ترکیب شود و به عنوان ماسک مورد استفاده قرار بگیرد، طریقه استفاده از آن به شرح ذیل می باشد:

 • روغن آرگان را با روغن های دیگر ترکیب کنید.
 • روغن را بر روی موها بمالید و ماساژ دهید.
 • موهای خود را در حوله بپیچید.
 • موهای خود را بشویید.

چنانچه روغن آرگان برای درمان کف سر مورد استفاده قرار بگیرد، طریقه استفاده از آن به شرح ذیل می باشد:

 • روغن را به کف سر بمالید.
 • کف سر را با روغن ماساز دهید.
 • مو را با شامپوی مناسب بشویید.
 • با استفاده از سشوار موهای خود را خشک کنید.

نکته: ترکیب روغن آرگان با سایر روغن ها می تواند در افزایش خاصیت و عملکرد این محصول تاثیر فوق العاده ای داشته باشد. استفاده منظم از این روغن سبب می شود موهای شما براق، درخشان، ابریشمی و سالم باشد.

به طور کلی، روغن آرگان می تواند به صورت ترکیبی با روغن ها و مواد طبیعی دیگر به صورت ماسک مورد استفاده قرار بگیرد. این روغن قویترین و موثرترین نرم کننده، آبرسان، ترمیم کننده و تقویت کننده مو به شمار می رود.

نکته: توصیه می شود برای افزایش کارایی این روغن به جزئیات این محصول و نحوه استفاده صحیح از آن توجه شود.

 

روش استفاده از روغن پرخاصیت آرگان

روش استفاده از روغن پرخاصیت آرگان

 

تاثیر آرگان تراپی بر روی ریزش مو به چه صورت می باشد؟

 

روغن آرگان یک محصول آرایشی ارگانیک و گیاهی است که از روزگاران گذشته تا کنون در صنایع آرایشی، بهداشتی و درمانی مورد استفاده قرار گرفته است. به سبب کاربرد بیش از حد آرگان، این روغن به یکی از محبوب ترین و پرخاصیت ترین روغن ها در سراسر جهان تبدیل شده است.

یکی از شایع ترین و رایج ترین عارضه هایی که افراد همواره با ان مواجه شده، ریزش مو است که به صورت مشترک در زنان و مردان قابل مشاهده می باشد. ریزش مو به دلایل مختلف نظیر مشکلات ژنتیکی، بیماری های هورمونی، استرس، کمبود ویتامین و … بروز می یابد.

چنانچه ریزش مو عارضه ای ارثی و ژنتیکی نباشد استفاده از روغن آرگان راهکاری موثر و کارآمد برای جلوگیری و درمان آن می باشد. در صورتی که ریزش مو ناشی از مشکلات هورمونی و ژنتیکی باشد باید به پزشک متخصص مراجعه شود.

آنتی اکسیدان ها و اسیدهای چرب موجود در روغن آرگان سبب حفظ رطوبت مو شده و از مو در برابر آسیب های جدی محافظت می کند. این روغن با تنظیم جریان خون و تسکین پوست کف سر می تواند رشد و تقویت مو را تسریع بخشد.

همانطور که میدانید چربی کف سر و خشکی سر در افزایش ریزش مو تاثیر فوق العاده ای دارد. از این رو، استفاده از روغن آرگان می تواند سبب تقویت، تحریک و کارایی فولیکول های مو شده و از ریزش آن جلوگیری کند. نکته قابل توجه این است که استفاده از این روغن می تواند عارضه ریزش مو را در تمامی شرایط کنترل کند.

 

تاثیر آرگان تراپی بر روی ریزش مو

تاثیر آرگان تراپی بر روی ریزش مو

 

نکات مهم پیرامون روغن آرگان:

 

همانطور که میدانید روغن آرگان یکی از موثرترین مرطوب کننده ها به شمار می رود که برای مو خواص و فواید بیشماری دارد. این روغن حاوی ترکیباتی نظیر اسید اولئیک و اسید لینوئیک است که این مقادیر در حفظ رطوبت مو نقش مهم و موثری ایفا می کنند.

یکی از نکات مهم پیرامون روغن آرگان این است که استفاده از این محصول می تواند در افزایش ضخامت مو موثر باشد. به هر اندازه ضخامت تارهای مو نیز بیشتر باشد مقاومت و استحکام آن در برابر ریزش و عوارض جانبی کمتر می باشد.

 

جهت خرید روغن آرگان مراکشی اصل اینجا کلیک کنید

 

امروزه روغن آرگان در دو نوع تقلبی و اورجینال در بازار موجود است که کیفیت و مواد سازنده آنها با یکدیگر متفاوت می باشد. برای حفظ اطمینان از اصل بودن این روغن باید به برخی ویژگی های آن توجه شود. این ویژگی ها عبارتند از:

 • این روغن خالص و فاقد مواد ترکیبی باشد.
 • این روغن در ظروف مخصوص و تیره رنگ باشد.
 • فاقد بو باشد.

نکته: چنانچه روغن آرگان خالص و ارگانیک باشد تاثیر و کارایی آن به صورت فوق العاده است. این محصول با قیمت های متغیر در بازار موجود است که تعیین قیمت آن تا حد زیادی به کیفیت و برند آن بستگی دارد.

امروزه استفاده از روغن آرگان به عنوان یک تقویت کننده موثر و کارآمد مو، نه تنها در منزل بلکه در سالن های زیبایی معتبر و باسابقه نیز امری شایع و رایج است. به عبارتی، افراد می توانند موهای خود را با استفاده از روش ها و مواد طبیعی در سالن های زیبایی تقویت نمایند.

 

نکات مهم پیرامون روغن آرگان

نکات مهم پیرامون روغن آرگان

 

استفاده از روغن آرگان در مجموعه کراتین مقدم:

 

یکی از مدرن ترین و متفاوت ترین روش های احیا و بازسازی مو، استفاده از روغن آرگان است. این روش، طبیعی و کاربردی است که می تواند در ترمیم و تقویت مو نقش مهم و موثری ایفا کند. در خلال این روش، روغن به ریشه و ساقه مو نفوذ می کند و آنها را ترمیم و احیا می کند.

استفاده از روغن آرگان یا آرگان تراپی یکی از مهمترین خدمات مجموعه کراتین مقدم است. این روش باید به صورت تخصصی انجام شود تا کارایی لازم را داشته باشد. مجموعه کراتین مقدم برای تقویت مو با این روش، از روغن های اورجینال و با کیفیت استفاده می کند.

یکی از مهمترین ویژگی های مجموعه کراتین مقدم این است که روغن آرگان را بدون واسطه و در برند معتبر تهیه و مورد استفاده قرار می دهد. توصیه می شود افرادی که تمایل به تقویت و احیای موی خود را دارند به مجموعه معتبر کراتین مقدم مراجعه کنند

دیدگاهتان را بنویسید

سبد خرید فروشگاه
شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.